גם לראשי ההתיישבות נמאס מהשקרים של בנט | ישראל גנץ: "בנט מסכן את ההתיישבות - יוצאים למאבק" - 0404
גם לראשי ההתיישבות נמאס מהשקרים של בנט | ישראל גנץ: ברוך גרינברג

גם לראשי ההתיישבות נמאס מהשקרים של בנט | ישראל גנץ: "בנט מסכן את ההתיישבות – יוצאים למאבק"

לאחר השתיקה הרועמת של חלק מראשי מועצת יש"ע בזמן הקמת ממשלת השמאל והיעדרה הבולט של מחאה נגדה, כעת ישנם קולות ראשונים בהתיישבות שמואסים בספינים והשקרים של נפתלי בנט לאחר שהבטיח תחילה לאשר בנייה ביו"ש (בתום תהליך ארוך שנמשך עוד מהממשלה הקודמת) אך בלחץ אמריקאי קיצץ אותה ברגע האחרון בחצי.

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, תקף היום (שישי) את בנט והאשם אותו כי הוא "מייבש ומסכן את ההתיישבות".

לדברי ישראל גנץ: "מהלכים נרחבים שקידמנו לבנייה ביישובים נזרקו לפח על ידי הממשלה והעומד בראשה בנט. זה מצטרף להפקרות מצד הדרג המדיני שהחל עוד בממשלה הקודמת ומאפשרת לפלסטינים להשתלט על אדמות יהודה ושומרון באין מפריע. המפות שאנחנו מציגים והתשובות של המנהל האזרחי מבהילות, אך הממשלה עדיין לא עושה דבר.

פעולות קריטיות שלקחו זמן רב וסוף סוף הבשילו וקיבלו את אישורי היועמשי"ם והם חמצן של ממש לאלפי תושבים ופיתוח היישובים פשוט נגנזו. זוהי הפקרות לשמה ומשהו לא טוב מסתמן כאן.

כמי שמחוייב לפיתוח בנימין ומחוייב לכם תושבי בנימין, בכוונתי לעשות הכל כדי לשנות את המדיניות המדאיגה הזו. אנחנו יוצאים למאבק למען הזכויות של תושבי בנימין וכלל תושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן".

גנץ חשף את הרשימה המלאה של התכנית שגנז בנט בבנימין:

"עלי – 629 יחידות דיור בשכונת 'נוה שהם'. אחרי מסכת של עשרות שנים שהצלחנו להכשיר שם תב"ע. עוול ממש.

מצפה דני – 114 יחידות להסדרת מצפה דני (אחרי תהליך מפרך)

טלמון – 224 יחידות דיור

נריה – 168 יחידות דיור

אלה יחידות לאישור בהליך מקדים שגם כן נגנזו:

תל ציון – 650

גני מודיעין – 150

נחליאל – בית ספר (בלעדיו אי אפשר לקלוט 200 משפחות)

צרכי ומתחמי חינוך שלא אושרו.

מבוא חורון – 250 יחידות (100 מהם בהסדרה) הגענו לפריצת דרך אדירה לפתרון בעיית מצוקת הבנייה סבוכה מאד משפטית. השלמנו מהלך גדול של שנים. דרוש אישור אחרון שנמצא בידי ראש הממשלה".

המתקפה של גנץ מגיעה על רקע הדיווחים כי בנט החליט לצמצם לאפס אשורי בנייה ביישובים ומועצות ביו"ש בהם ראשי היישוב לא מיישבים קו עם עריקתו לשמאל, ומי שמבקר את המהלך לא יזכה לאישורי בנייה לעומת מי שמגבה את ממשלת השמאל של בנט, שעל פי הדיווחים כן יזכה להם.

דוברות בנימין

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]