גנץ אישר לרשות בנייה של אלף בתים בשטחי C - בימין תוקפו: "סיכון בטחוני חמור" - 0404
גנץ אישר לרשות בנייה של אלף בתים בשטחי C – בימין תוקפו: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

גנץ אישר לרשות בנייה של אלף בתים בשטחי C – בימין תוקפו: "סיכון בטחוני חמור"

שר הביטחון גנץ אישר לרשות לבנות כ-1,000 בתים בשטחי C, המוגדרים כחלק מהשטחים המיועדים לבנייה יהודית, ועורר את זעמם של חברי הכנסת בימין.

ב"תמורה" לאישור המקומם של היקפי בנייה נרחבים לערבים בשטחי C אישר גנץ לקדם בנייה גם בהתיישבות היהודית.

ראשי שדולת ארץ ישראל, ח״כ יואב קיש וח״כ אורית סטרוק, מסרו בתגובה להחלטת גנץ: "במקום להאבק בבניה הבלתי חוקית המשתוללת בשטחי C יוצרת היום ממשלת ישראל תקדים מסוכן של בניה ערבית בשטחי C בהיקפי ענק, ומחזקת את תכנית פיאד בדרך לרצף טריטוריאלי פלסטיני ותחיית חזון שתי מדינות לשני עמים. צעד שראשי הקואליציה מהמחנה הלאומי נאבקו בו תמיד.

גם הניסיון לזרוק פירורים להתיישבות באישור כשליש מהתכניות בלבד שעל הפרק – לא יוכל לכפר על הצעד הנפשע הזה.

אנו קוראים לראש הממשלה וכל חברי המחנה הלאומי בממשלה להוכיח שהם לא עלה תאנה בממשלת שמאל ולתקן בדחיפות את ההחלטה המסוכנת והמחפירה הזאת.

שדולת ארץ ישראל תקיים סיור חירום באתרי ההתיישבות שהוקפאו ליהודים ובאתרים שנמסרו לערבים לצד דיון חירום שתיזום בכנסת במהלך הפגרה".


ח"כ שלמה קרעי
תקף את שר הביטחון: "גנץ מוביל לאסון. במקום להעמיק ולהרחיב את השליטה והאכיפה של ישראל ביהודה ושומרון, הוא מסייע לפלשתינים להתקדם בתכניתם המסוכנת להשתלט על השטח. מדובר באסון להתיישבות ובסיכון בטחוני חמור לתושבים.

במקום "קיר ברזל" להגנה על מדינת ישראל, הממשלה הרעה הזו מציבה קיר טרור בסמוך לערי ישראל".

ח"כ מיקי זוהר: "אחרי שהממשלה הזו מכרה את המדינה למנסור עבאס והעניקו 53 מיליארד שקל לתנועה האיסלאמית – הם ממשיכים לשלם כדי לשרוד ומעניקים מתנה של 1000 דירות לפלסטינים.

מיום ליום מסתבר שזו ממשלה ממש רעה לישראל וממש טובה לפלסטינים".

‏ח"כ קטי שטרית: "חוצפה! המתיישבים באביתר סמכו על המילה שלו שתאושר להם שם ישיבה ובנייה ולכן התפנו מרצון. המתיישבים ביהודה ושומרון מחכים כבר חודשים שתיפסק הקפאת הבנייה, ומה שר הביטחון בני גנץ עושה?

מאשר אלפי יחידות לפלסטינים! ממשלה שדוהרת למכירת חיסול כל הערכים הציוניים והיהודיים! בושה".

ארגון רגבים: "רק בשנה האחרונה הוקמו אלפי מבנים בלתי חוקיים על ידי הפלשתינים בשטחי C. בזמן שאלקין וגנץ התווכחו מי יהיה אחראי על הגברת האכיפה נגד ההשתלטות של הרשות הפלסטינית על השטחים הפתוחים ביהודה ושומרון, הבניה הפלסטינית השתוללה. לא רק שהמנהלת לא הוקמה וההשתלטות הפלסטינית נמשכת, אין שום היגיון והצדקה לאשר כעת גם בניה נוספת. במיוחד בזמן שהממשלה מקפיאה את ההתיישבות היהודית ביו"ש".

יו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג: "מתחת לאף שלנו מקדם שר הביטחון תוכנית התנתקות שקטה מאיו"ש. במקום לבלום את הבנייה הבלתי חוקית של הערבים בשטחי סי, הוא נותן להם רוח גבית. אישור תוכניות הבנייה לערבים היום מסכן את מדינת ישראל וחונק אותה ממזרח. מישהו צריך להזכיר לשר גנץ שהוא אחראי על ביטחונה של מדינת ישראל ולא על החלשתה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]