פנייה ליועמ"שית הכנסת: "הורי לחשוף את ההסכם בין לפיד לאבידר" - 0404
פנייה ליועמ עדינה ולמן, דוברות הכנסת

פנייה ליועמ"שית הכנסת: "הורי לחשוף את ההסכם בין לפיד לאבידר"

יו"ר מפלגת נעם וחבר סיעת הציונות הדתית, ח"כ אבי מעוז, פנה ליועמ"שית הכנסת עו"ד שגית אפיק בבקשה כי תורה ליאיר לפיד לחשוף את ההסכם עם אלי אבידר סביב מנויו של אבידר לשר, וזאת כמתחייב בחוק יסוד הממשלה.

אבי מעוז ליועמ"שית הכנסת: "‏בחוק יסוד הממשלה סעיף 1 א מופיע כי בכל מינוי שר או סגן שר לאחר כינון הממשלה, יש להניח את ההסכם ‏על שולחן הכנסת לא יאוחר מ24 שעות מההצבעה על המינוי.

‏מאחר ומדובר במינוי של חבר כנסת מסיעה שאינה של רה"מ החליפי, ולאחר שיו"ר סיעתו של השר אבידר ‏החליט שלא למנותו על חשבון מכסת השרים שקיבל בהסכם הקואליציוני, עולה החשש כי ישנו הסכם בכתב ‏או בעל פה בין רה"מ החליפי לשר אבידר, כדי שלא יפיל את הממשלה בהצבעות חשובות, ובתמורה יתמנה ‏לשר ואולי אף ייכלל ברשימת יש עתיד בכנסת הבאה, הסכם, שככל וישנו, לא הובא לידיעת הכנסת לפני הצבעה כמתחייב בחוק.

‏אשר על כן ובכדי ליצור שקיפות ועמידה בתנאי החוק, אבקש כי תורי לרה"מ החליפי ולשר אבידר להודיע אם ‏ישנו הסכם, וככל וישנו, לפרסמו לכנסת בהקדם האפשרי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]