בעקבות הפרסום ב-0404: היועמ"ש העביר לפרקליט המדינה את התלונה נגד עמותת אל אקצא - 0404
בעקבות הפרסום ב-0404: היועמ

בעקבות הפרסום ב-0404: היועמ"ש העביר לפרקליט המדינה את התלונה נגד עמותת אל אקצא

לאחר הפרסום ביום שישי האחרון על התלונה נגד עמותת 'אל אקצא', שפתחה בקמפיין תרומת כספים לטובת עברייני בנייה ערבים במזרח ירושלים, העביר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את תלונת אם תרצו בנושא לטיפולו של פרקליט המדינה עמית איסמן.

כזכור, עמותת אל אקצא, בראשה עומד סגן יו"ר התנועה האסלאמית השייח' צפוות פריג', לשמירה על ההקדשים והאתרים הקדושים לאסלאם מייסודה של התנועה האסלאמית, פתחה קמפיין באופן פומבי בדף הפייסבוק ואף הודיעה על גיוס מוצלח ראשוני של 50 אלף שקלים שכבר הועברו לעברייני בנייה במזרח ירושלים לטובת תשלום קנסות של עברייני הבניה.

כזכור, בחוק העונשין סעיף 252 נכתב כי "הפותח, בכל דרך של פרסום, פעולת התרמה למען תשלומם של קנס, הוצאות או פיצוי שפסק בית משפט בפלילים, או נותן פרסום להתרמה כזאת, דינו – מאסר ששה חדשים". כמו כן בסעיף 252 א. נכתב כי "לא ישלם תאגיד, במישרין או בעקיפין, קנס שהוטל על זולתו, ולא ישלם מעביד קנס שהוטל על עובדו, העובר על הוראה מהוראות סעיף קטן זה, דינו – מאסר שנה אחת".

לכאורה, עולה כי פעילות העמותה בקמפיין גיוס כספים אלו עולה כדי עבירה פליליתו בהתאם לכך הגישה תנועת 'אם תרצו' תלונה במשטרה. כעת ייבחן פרקליט המדינה אם אכן נעברה עבירה פלילית בידי עמותת אל אקצא.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]