לאחר שנים של קשיים: החלו העבודות להנגשת מערת המכפלה - 0404
לאחר שנים של קשיים: החלו העבודות להנגשת מערת המכפלה 0404

לאחר שנים של קשיים: החלו העבודות להנגשת מערת המכפלה

לאחר השגת האישורים הנדרשים, דחיית עתירות עמותות השמאל ועיריית חברון ומתן אישור שר הביטחון – החלו העבודות להנגשת מערת המכפלה.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "טוב שהעבודות התחילו סוף סוף, אבל דרך הייסורים שצריכים לעבור בעניין כל כך הומני למען הנגשת מערת המכפלה לנכים, לא מתקבלת על הדעת וצריכה להדליק נורה אדומה. בושה וחרפה שבמדינה ריבונית צריכים להתחנן כדי לבנות מעלון לנכים באתר קדוש ליהודים בו שוכנים אבות האומה".

שי גליק מנכ"ל בצלמו, שהוביל את המאבק מסר: "מדובר ביום היסטורי. התחלת עבודות הבניה להנגשת המערה זה ניצחון לזכויות אדם. לכל אדם יש זכות להגיע לבקר ולהתפלל בקברי אבות ואמהות".

במשרד הבטחון מסרו: "העבודות מתבצעות על ידי אגף הנדסה ובינוי במשהב״ט ובפיקוח המנהל האזרחי, וצפויות להימשך כחצי שנה. פתרון הנגשת מערת המכפלה כולל בניית ציר גישה ממתחם החניות לרחבת המערה, ומעלון שיאפשר למתפללים מכל הדתות להגיע לאתר".

ח״כ אופיר סופר, מסר:  ״מוטב מאוחר מאשר אף פעם לא. לאחר שנים של סחבת טוב עשה השר גנץ כשאישר את הנגשת קברי האמהות והאבות במערת המכפלה לבעלי מוגבלויות. כמי שהיה שותף להעלאת הנושא לסדר יומה של הכנסת- אני מברך על תחילת העבודות ומודה לחברת הכנסת קטי שטרית ולשי גליק מארגון בצלמו על השותפות בהובלת המאבק".

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]