נמשכת הרדיפה כנגד ישיבת ההסדר ברמת השרון: "עברנו את פרעה ואנטיוכוס נעבור גם את זה" - 0404
נמשכת הרדיפה כנגד ישיבת ההסדר ברמת השרון:

נמשכת הרדיפה כנגד ישיבת ההסדר ברמת השרון: "עברנו את פרעה ואנטיוכוס נעבור גם את זה"

למרות מאמצי השלום של הנהלת ישיבת ההסדר והגרעין התורני ברמת השרון, נמשכת הרדיפה מצד העיריה כנגד הישיבה. בשל הרדיפה נאלצה הישיבה לפנות את המשכן החילופי בה השתכנה בתקופה האחרונה. כיום פחות משבוע לפני פתיחת "זמן אלול" טרם נמצא מקום חלופי לישיבה.

ישיבת ההסדר ברמת השרון יחד עם הגרעין התורני בעיר, פועלים מעל לעשור למען תושבי העיר במסגרות ופעילויות שונות בהצלחה יתרה. בשנים האחרונות מרכז הרוח בעיר פעל בבית הכנסת בר יוחאי שם למדו עשרות תלמידי ישיבת ההסדר שהמשיכו לאחר מכן לשירות משמעותי בצה"ל ובכוחות הביטחון.
עשיה מבורכת זו עמדה לצנינים בעיני קבוצות מיעוט מיליטנטיות שהכריזו על מאבק בכל נושא הקשור לערכים ורוח בעיר. מאבק זה מנוהל בעיקר על ידי סיעות מבית מדרשה של "ישראל חופשית" המקבלת את עיקר מימונה מהקרן הזרה, הקרן לישראל חדשה וממשלות אירופה השונות המבקשות להתערב בריבונותה של מדינת ישראל ובצביונה כמדינה יהודית.

ראש החץ של המאבק הופנה כלפי קיומה של הישיבה בבית כנסת בר יוחאי, בטענה משפטית שיש בדבר שינוי מייעודו כבית כנסת למקום לימוד תורה, טענה מופרכת מיסודה לכל המבין דבר ביהדות.

לפני כחצי שנה הודיעה הנהלת הישיבה כי היא עוזבת את בית הכנסת בו שהתה מאז הקמתה, ונודדת למקום אחר מתוך רצון להגיע לפתרון הולם בדרכי שלום.
אלא שכעת עם המשך הרדיפה כנגד הישיבה יצא המרצע מן השק,  ומתברר כי אין כאן מניע של שמירת החוק בעיר, אלא רדיפת דת באיצטלא משפטית.

לא זו בלבד, בימים אלו הודיעה העיריה לגבאי בית הכנסת כי בכוונתה להרוס חלקים נרחבים משטח בית הכנסת שנבנה לפני 40 שנה בטענה כי יש בהם חריגות בניה, אף שחריגות דומות קיימות במבני ציבור רבים בעיר.

מהנהלת הישיבה והגרעין נמסר: "נאבק בכל כוחנו על זכויותינו הבסיסיות כאזרחים מן המניין. לא ייתכן שבעיר במדינת ישראל יבקשו לגרש ישיבת הסדר, או יהרסו בית כנסת בגלל "חטאו" באירוח ישיבת הסדר. אנו דורשים מראש העיר להתעשת ולעצור את מסע הרדיפה, ולהוביל קו אחראי של נתינת מקום לכל הגוונים בעיר. אנו מצידנו נמשיך לפעול למען תושבי העיר באהבה, עברנו את פרעה ואנטיוכוס נעבור גם את זה".

מהנהלת איגוד ישיבות ההסדר נמסר: "עולם התורה הציוני דתי עומד מאחורי ישיבת ההסדר רמת השרון. אנו בטוחים כי בכל עיר ברחבי הארץ יש מקום לישיבת הסדר המשלבת שירות צבאי ומעורבות קהילתית. על קבריניטי העיר להתעשת ולמצוא את הדרך למצוא לה מקום של כבוד בעיר".

מהנהלת קרן קהילות נמסר: "הגרעינים התורניים בכל רחבי הארץ, גאים בעשייתם למען גיבושה של החברה הישראלית על כל גווניה. אנו דוחים בשאט נפש ניסיונות להדרת חובשי כיפה, המאמינים במסורת היהודית, רק בשל צרכים אינטרסנטיים פוליטיים.
רבים מתושבי רמת השרון חפצים בהקניית ערכים ומסורת לילדיהם, והניסיונות למנוע זאת מהווים עלבון ועוול כלפיהם. אנו קוראים לראש העיר לכבד את רצון תושביו לקיום פלורליזם וכבוד הדדי לכל התושבים בעיר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]