מקורבו של מנדלבליט נבחר ע"י ועדת האיתור לתפקיד המשנה ליועמ"ש. קרעי: "חבר מביא חבר" - 0404
מקורבו של מנדלבליט נבחר ע אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מקורבו של מנדלבליט נבחר ע"י ועדת האיתור לתפקיד המשנה ליועמ"ש. קרעי: "חבר מביא חבר"

הוועדה לאיתור מועמדים למילוי משרת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה החליטה פה אחד להמליץ לשר המשפטים לבחור לתפקיד את עו"ד ד"ר גיל לימון, מקורבו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט.

לימון, משמש בתפקיד עוזר בכיר ליועץ המשפטי לממשלה והיה המועמד המועדף על מנדלבליט לתפקיד. למרות ניגוד העיניינים שיש בכך ולמרות הקירבה בינו לבין גיל לימון, בראש ועדת האיתור עמד מנדלבליט עצמו.

ח"כ שלמה קרעי: "חבר מביא חבר. ובתקשורת דממה. לאף אחד לא אכפת מניגוד העניינים הזועק לשמיים. החבר ימשיך את דרכו של היועמ"ש היוצא המוחזק בגרונו, כדי להציל אותו ואת חבריו מן הדין".

אלון שוורצר, ראש אגף מדיניות בתנועת אם תרצו, מסר בתגובה למינוי: "מנדלבליט כבר לא טורח להעמיד פנים. הוא הפך את מערך הייעוץ המשפטי למערך הייעוץ של מנדלבליט. מינוי עוזרו האישי לתפקיד המשנה ליועמ"ש הוא עוד מסמר בארון הדמוקרטיה. אנו קוראים לראש הממשלה לפטר את היועץ המשפטי שכן כל יום של מנדלבליט בתפקיד הוא נזק שיקח שנים לתקן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]