החל משנת הלימודים הקרובה: בתי הספר העל יסודיים יוכלו לעבור לחמישה ימי לימוד בשבוע - 0404
החל משנת הלימודים הקרובה: בתי הספר העל יסודיים יוכלו לעבור לחמישה ימי לימוד בשבוע אסף לוי

החל משנת הלימודים הקרובה: בתי הספר העל יסודיים יוכלו לעבור לחמישה ימי לימוד בשבוע

בתום דיונים של שרת החינוך עם הסתדרות המורים, ארגון המורים והאוצר הוסכם על שינוי שבוע הלימודים בשנת תשפ"ב לבתי הספר שיבחרו בכך. על כן, יוכלו בתי ספר העל יסודיים לקצר את שבוע הלימודים שלהם ולעבור לחמישה ימי לימוד בשבוע. כיום כשליש מבתי הספר העל יסודיים במערכת החינוך לומדים במתכונת זו. המהלך החדש יאפשר ליתר חטיבות הביניים והחטיבות העליונות אשר לומדות כיום במתכונת של שישה ימי לימוד בשבוע, להצטרף לקיצור שבוע הלימודים.

עוד הוחלט כי בית ספר על יסודי, אשר ייבחר להצטרף למהלך בתשפ"ב, יוכלו עובדי ההוראה שלו לבצע את מחצית שעות השהייה שלהם גם מהבית. מדובר ב-5 שעות שהייה/שעות תומכי הוראה שתאפשרנה להם לבדוק מבחנים ולהכין מערכי שיעור. החלטה זו תקפה גם לעובדי הוראה בבתי ספר על יסודיים אשר קיצרו זה מכבר את שבוע הלימודים לחמישה ימי לימוד. החלטה זו מהווה בשורה חשובה ומשמעותית לציבור עובדי ההוראה של מערכת החינוך.

כאמור, בשנה הקרובה הצטרפות חטיבות הביניים והתיכוניים היא לבחירתם, כאשר משרד החינוך שואף לצרף למעבר את כלל בתי הספר העל יסודיים עד שנת הלימודים תשפ"ג.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]