הצעת חוק: פטור ממס על זכייה במדליות אולימפיות - 0404
הצעת חוק: פטור ממס על זכייה במדליות אולימפיות

הצעת חוק: פטור ממס על זכייה במדליות אולימפיות

לאחר הזכיה ההיסטוריה של ארטיום דולגופיאט במדליית זהב אולימפית בהתעמלות קרקע, הגיש היום (ראשון) חבר הכנסת אופיר כץ הצעת חוק לפטור מוחלט ממס על מענקים לספורטאים מהוועד האולימפי.

כיום, לפי פקודת מס הכנסה, הספורטאיות והספורטאים נאלצים לשלם מס בגובה 35% על סכום מענק הזכייה שלהם. ספורטאים אלו מקדישים כל רגע דל בחייהם, וגם מיטב מכספם ומכספי הוריהם על מנת להצטיין בענף בו הם מתחרים, לכן לרוב, לא יהיו בעלי הכנסה נוספת ולא יתבצע אפילו קיזוז מזערי של המס והם ישלמו את מלוא הסכום של המס.

לדברי ח"כ אופיר כץ, על פי החישוב שתואר – זוכה מדליית הזהב השנה, ארטיום דולגופיאט ייאלץ להחזיר כ- 175,000 שקלים ממענק הזכייה שלו לרשות המיסים. אבישג סמברג זוכת מדליית הארד תיאלץ להחזיר 87,500 שקלים ממענק הזכייה שלה לרשות המיסים.

חבר הכנסת אופיר כץ: "מדינה שלמה עוצרת נשימתה עם זכייה של כל אחת ואחד מהספורטאיות והספורטאים שלנו. הם התאמנו לרגעים האלו זמן רב והשקיעו אין ספור משאבים. הם מהווים גאווה לאומית. לא יתכן שהמדינה תגבה מס על התגמול המועט שאלו מקבלים ביחס להשקעה הרבה שלהם. אנחנו חייבים לדאוג לספורטאיות והספורטאים שלנו ולעודד אותם להמשיך ולהצטיין בתחומם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]