קרעי על העלאת המיסים הצפויה של ליברמן: "ממשלה שדשה את החלשים בעקביה" - 0404
קרעי על העלאת המיסים הצפויה של ליברמן: יונתן סינדל, פלאש 90

קרעי על העלאת המיסים הצפויה של ליברמן: "ממשלה שדשה את החלשים בעקביה"

חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד תקף הערב (ראשון) את ממשלת השמאל של בנט על רקע הכוונה להעלות מיסים במגוון תחומים. קרעי ציין כי שר האוצר ליברמן שרק לפני חודש וחצי הצהיר כי "אנו מתנגדים להעלאת מסים וכי לא תהיה השתוללות בנושא התקציב" מקדם כעת מהלכים דורסניים של העלאת מיסים משמעותית.

קרעי הזכיר כי רק לפני חודש וחצי רעם קולו של שר האוצר ליברמן בהכרזות נגד העלאת מיסים. לדבריו: "השתוללות זו ההגדרה המדוייקת למה שקורה עכשיו: הממשלה מביאה חוק הסדרים מנופח, ללא רגישות חברתית, ששנים רבות לא היה כמותו. חוק הסדרים שממש משתולל על החלשים.

מס על משקאות ממותקים, מס על חד פעמי לפי משקל ולא באחוזים, הגורם לכך שהחד פעמי המוזל, שהחלשים משתמשים בו, יתייקר בכ-50% לעומת אחוזים בודדים בחד פעמי לעשירים, עלייה של 27 אחוזים במחירי החשמל, מס על שירותים דיגיטליים כמו נטפליקס, מס על רפואה פרטית, העלאת הארנונה בכ- 17 אחוז, מס גודש, ביטול סבסוד המעונות, ביטול ההנחות ברב קו והיד עוד נטויה.

על כל זה אפשר לומר אולי כי מדובר בחוסר רגישות או סתם בממשלה של מנותקים. אבל מפרט אחד שעולה על כולם אפשר ללמוד על הכלל. בחוק ההסדרים מסתתר לו סעיף מונחה מדוייק המיועד להתעללות דווקא בחלשים ביותר. האוצר החליט להעלות את רף הזכאות במשכנתא לחלשים ביותר, מ-600 נקודות ל-2000 נקודות, כאשר כמעט אף אחד לא יכול להגיע ל-2000 נקודות. מדובר בפגיעה אנושה ביכולת של החלשים ביותר לקבל ריביות סבירות על המשכנתא וזריקתם לריביות מוצצות דם ולהגדלת רווחי הבנקים.

אי אפשר להתעלם מהעובדה שרוב הגזירות האלו ממוקדות באוכלוסיות מסויימות. בחרדים, בערבים, בפריפריה. ליברמן שם לו למטרה להזיק לאנשים האלו בגלל פוליטיקה של שנאה, בגלל פוליטיקה שבתוך הפוליטיקה, רק כי לא הצביעו לו. כל הסבר כלכלי מלומד, שיומצא ויגובה תקשורתית כמובן על ידי "ממשלת השינוי והריפוי, הוא שקר.

רק לפני שבועיים ממשלת הג'ובים המושחתת הזו הפילה הצעת חוק שלי לביטול עמלת הפרעון המוקדם, אותה אווזה שמטילה ביצי זהב לבנקים לאורך שנים ללא כל הצדקה כלכלית. העברת החוק היתה מביאה לחסכון של עשרות ולעיתים מאות אלפי שקלים במחזורי המשכנתא ולשוק בריא ותחרות גם לאורך חיי המשכנתא ולא רק בלקיחתה.

ככל שעובר הזמן אפילו האתרוג התקשורתי לממשלה הזו הולך ונסדק. אומנם המטרה המשותפת של כולם היא "רק לא ביבי" בכל מחיר, אבל גם עיתונאי חצר מבינים אט אט שעובדים עליהם בעיניים, שמה שמניע את הממשלה הזו ומרכיביה המרכזיים זו השנאה לא רק לנתניהו עצמו אלא למה ולמי שהוא מייצג, למי שבחר בו, לכל מי ששונה מהם, לשני מיליון האנשים שאמרו להם לא! בבחירות האחרונות, ורק על ידי גניבת קולם בידי צמד הנוכלים השפל בנט ושקד ומכירת האידיאולוגיה של כל אחד משחקניה, קמה הממשלה הזו.

כאופוזיציה, אנחנו מחוייבים ואכן עושים ונעשה כך, להילחם בכל הכח בממשלה הזו. ממשלה ערלת לב, ממשלה שמדרדרת את מדינת ישראל כמעט בכל תחום אפשרי כולל תחום "הריפוי" שעליו הכריזו ובו התהדרו.

גם אם יקח קצת זמן, זה יקרה בעז"ה. בינתיים, העם בישראל מפנים את היתרון של הניסיון האדיר של נתניהו, את חשיבותה ונחיצותה של ממשלה הומוגנית, והכי חשוב ממשלה לגיטימית שקיבלה מנדט מהעם ולא גנבה אותו.

על הממשלה הזו ושריה, קראנו אתמול בפרשה "והיה עקב תשמעון": אם לא תדושו בעקביכם את המסורת, אם לא תרמסו את החלשים בחברה, יש לכם סיכוי. אבל אם תמשיכו בהשתוללות הזו, אם תשימו עלינו אפיקורסים עוכרי ישראל, אם תרמסו את החלשים בחברה ותגרמו צער לילדיהם הקטנים, תדעו כי ה' אלוהינו הוא "עֹשֶׂה מִשְׁפַּט יָתוֹם וְאַלְמָנָה" והוא יבוא עמכם חשבון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]