בן גביר ליועמ"ש: "לפתוח בחקירה בהולה נגד השייח' יוסוף אלבאז - ממשיך להסית לטרור, לאלימות ולגזענות" - 0404
בן גביר ליועמ אוליביה פיטוסי, פלאש 90

בן גביר ליועמ"ש: "לפתוח בחקירה בהולה נגד השייח' יוסוף אלבאז – ממשיך להסית לטרור, לאלימות ולגזענות"

חרף כתב האישום בגין הסתה שהוגש נגדו לאחר תלונות שהגיש ח"כ בן גביר בעניינו, ממשיך אימאם לוד השייח' יוסוף אלבאז להסית ומאיים ב"אינתפאדה שתשרוף הכל".

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, פנה במכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לפתוח בחקירה בהולה נגד השייח' יוסוף אלבאז.

במכתבו ציין ח"כ בן גביר כי "אמש נחשף סרטון, בו נראה השייח אלבאז ממשיך להסית לטרור, לאלימות, ולגזענות וכן מעודד למעשה אלימות וטרור ומביע דברי שבח ואהדה לטרוריסטים שתקפו ורצחו יהודים במבצע שומר החומות, כל זאת במהלך נאום בשבוע שעבר. כך, בנאומו מסית אלבאז לפגוע במוסדות מדינת ישראל וביהודים באשר הם יהודים, ומאיים כי במידה ויהודים יעלו להר הבית, תפרוץ אינתיפאדה".

בן היתר, השייח אלבאז אמר כי "אני פונה אל הממסד הישראלי העושק, ואומר לו בצורה הברורה ביותר שההתקפות החוזרות ונשנות על מסגד אל אקצא יביאו להבערת פתיל אינתיפאדה יוקדת שתשרוף הכל. ראינו בחג הקודם שלנו את העושק של הממסד בישראל, כאשר היא תקפה את מסגד אל אקצא המבורך, ראינו כיצד עזה יצאה לאינתיפאדה וכיצד ירושלים יצאה לאינתיפאדה, וכיצד יצאה הגדה המערבית לאינתיפאדה, וכיצד יצא פנים פלסטין לאינתיפאדה, משום שמסגד אל אקצא הוא מעיקרי האמונה, עבורו נקריב את היקר ביותר שברשותנו, נקריב עבורו את חיינו, נקריב עבורו את היקר שברשותנו. לא ירתיע אותנו המעצר, לא ירתיע אותנו הכלא, ואנחנו ממשיכים ואומרים כי למוסלמים יש זכות מוחלטת במסגד אל אקצא להם לבדם, וליהודים אין שום זכות בו ולו בגרגר אחד של רגב אדמה".
 
עוד הוסיף בן גביר במכתבו כי "אין ספק שהדברים עולים כדי הפרת סעיף 144ב לחוק העונשין, בהיותם הסתה לגזענות נגד יהודים. זאת ועוד, הדברים עולים אף כדי הפרת סעיף 144ד2 בהיותם קריאה ברורה לעשיית מעשי אלימות, וכן דברי שבח, אהדה, עידוד, תמיכה והזדהות עם מעשי אלימות נגד יהודים ובנוסף, איומיו של אלבאז בהצתת אינתיפאדה מחודשת, עולים כדי איום בביצוע מעשה טרור כהגדרתו בסעיף 27 לחוק המאבק בטרור.

יש להורות על פתיחה בהולה בחקירה ומעצר מחדש של השייח המסית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]