אזהרה חריגה של המרכז האמריקאי לבקרת מחלות מפני וריאנט הדלתא | כל הפרטים - 0404
אזהרה חריגה של המרכז האמריקאי לבקרת מחלות מפני וריאנט הדלתא | כל הפרטים יוסי אלוני, פלאש 90

אזהרה חריגה של המרכז האמריקאי לבקרת מחלות מפני וריאנט הדלתא | כל הפרטים

דו"ח חריף של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב חושף הלילה (שישי) כי, וריאנט הדלתא הקטלני מדבק יותר, עלול להיות עמיד לחיסונים כנגד הנגיף וכן לגרום למחלה קשה יותר מכל הוריאנטים האחרים הידועים עד כה.

על פי הדו"ח, וריאנט הדלתא מתפשט במהירות ובקלות כמו אבעבועות רוח, כאשר גם אנשים מחוסנים בשני החיסונים עלולים להעביר אותו לאחרים. מנהלת המרכז לבקרת מחלות, רושל וולנסקי, המליצה השבוע לשנות את הנהלים ולהמליץ גם למחוסנים בשתי מנות לחבוש מסכות פנים כהגנה מפני הוריאנט.

וולנסקי: "אני חושבת שאנשים צריכים להבין שאנחנו לא מזהירים לחינם כאן, זהו נושא רציני. זהו אחד הנגיפים המדבקים ביותר עליו אנחנו יודעים, אשר יכול לגרום בין היתר לאבעבועות רוח וחצבת. האמצעים שאנו צריכים כדי לשלוט בזה – קיצוניים".

בנוסף נכתב בדו"ח כי, בעוד חולה קורונה שנשא את הנגיף המקורי הדביק בממוצע שני אנשים אחרים, חולה הנושא את וריאנט הדלתא מדביק בממוצע שמונה או תשעה אנשים נוספים. (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]