מרתיח | אהרון הלר נדקר - המחבל הדוקר ירצה 15 שנות מאסר בלבד - 0404
מרתיח | אהרון הלר נדקר – המחבל הדוקר ירצה 15 שנות מאסר בלבד

מרתיח | אהרון הלר נדקר – המחבל הדוקר ירצה 15 שנות מאסר בלבד

שופטי בית המשפט הצבאי יהודה גזרו על אחמד מסאלמה, אשר דקר את אהרון הלר בבית ג'אלא לפני כשנתיים וחצי, 15.5 שנות מאסר בלבד. זאת למרות בקשת הפרקליטות לגזור על המחבל בין 19 ל-25 שנה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הלר, מחה על ההחלטה. בהחלטת השופטים נכתב כי, העבירה בה הורשע מסאלמה היא ניסיון לגרימת מוות בכוונה, המקבילה לניסיון לרצח. "הערכים החברתיים העיקריים בהם פגע הנאשם הם קדושת החיים, שלמות הגוף והנפש, לצד השמירה על הסדר הציבור וביטחון האזור".

בנוסף, תואר: "נסיבות ביצוע העבירה בהן הורשע הנאשם חמורות וקשות. הנאשם גמר אומר בליבו להביא למותו של נפגע העבירה, בשל היותו יהודי". אולם, למרות הנאמר לעיל, מצא לנכון השופט להקל בעונשו של המחבל, "היות ולא הצטייד בסכין מראש, בהתחשב בסוג הסכין ובתוצאות המעשה". השופטים התחשבו גם בגילו הצעיר של המחבל ובכך שהיה חודשים ספורים מעל גיל 18.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הלר, תקף את ההחלטה: "קיבלנו בתדהמה רבה את גזר הדין אשר מקל באופן קיצוני, עם מחבל טרוריסט, שניסה ופעל בנחישות לרצוח יהודי, אב לילדים רכים רק בשל היותו יהודי.

במקום שבית המשפט של צה"ל ימלא את תפקידו במלחמה בטרור, אנו מקבלים החלשה של ההרתעה נגד המחבלים ותוספת סיכון לאזרחי ישראל. אנו פונים לפרקליטות הצבאית להודיע בהקדם על הגשת ערעור כנגד גזר הדין ומצפים מערכאת הערעור הצבאית לתקן את העיוות ולהשית על המחבל עונש של מעל לעשרים שנה, כפי שמורה החוק".

מתנועת אם תרצו נמסר בתגובה: "הדבר היחיד שצריך להתחשב בו הוא ההרתעה וההגנה על אזרחי ישראל. במקום לשלוח אותו להינמק בכלא, השופט עמאר ממציא טיעונים מגוחכים כדי להקל בעונש. לא חסרים מקרים של מחבלים נתעבים שפעלו באבחה אחת, ברגע אחד של שנאה. ענישה כזו מייצרת פתח לעוד פיגועים רבים "במקרה". במקום שמערכת המשפט תתן רוח גבית להרתעה, היא מקלה על מחבלים ופוגעת בהרתעה". (בתמונה הראשית: הנדקר אהרון הלר)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]