ממשלה תומכת טרור: הקואליציה הפילה הצעת חוק למניעת הכנסת תומכי מחבלים לכנסת | צפו - 0404

ממשלה תומכת טרור: הקואליציה הפילה הצעת חוק למניעת הכנסת תומכי מחבלים לכנסת | צפו

חברי הקואליציה התנגדו היום (רביעי) להצעת החוק של חבר הכנסת אופיר כץ להרחבת עילות הפסילה להתמודדות לכנסת ישראל.
במהלך הנאום של ח"כ אופיר כץ התפתח עימות סוער עם חבר הכנסת סמי אבו שחאדה מבל״ד. שחאדה קרא לעבר כץ: ״מי אתה בכלל?״ וכץ השיב: ״כל פעם שאומרים טרור אתה קופץ, המילה הזו עושה לך את זה״.

הצעת החוק מבקשת לקבוע כי מועמדים יהיו מנועים להשתתף בבחירות לכנסת, גם בגין גילויי אהדה ותמיכה בודדים בטרוריסטים או בטרור. עוד מוצע כי כל מפלגה ברשימת מועמדים משותפת תיחשב לנפרדת לצורך מניעת השתתפות בבחירות (דוגמת בל״ד בתוך הרשימה המשותפת). כמו כן, מוצע, בעקבות דבריה של הנשיאה חיות, שסמכות הפסילה תהיה נתונה לוועדת הבחירות המרכזית וניתן יהיה לערער עליה לביהמ"ש העליון.

תיקוני החוק נוצרו בעקבות פסק הדין של בית המשפט העליון על בקשת חבר הכנסת אופיר כץ לפסילת היבא יזבק בהתמודדות לכנסת ה- 23. בעבר, בית המשפט העליון הכשיר את מועמדותם של עזמי בשארה, שלאחר מכן נחשד בריגול למען חיזבאללה, וסעיד נפאע, שהורשע במגע עם סוכן זר.

חבר הכנסת אופיר כץ: "לא ייאמן שקואליציית ״עשר מעלות ימינה״, כל כך מפחדת לאבד את רשת הביטחון של תומכי הטרור, והתנגדה להצעת חוק שמבקשת להרחיק מהכנסת מי שתומך באלו שפוגעים ורוצחים את אזרחי ישראל. מפלגת בל״ד מייצאת לכנסת ישראל חבורה של מחבקי מחבלים, שבכל מדינה אחרת היו יושבים בכלא. זו בושה. ממשלת בנט- יום חדש, שפל חדש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]