ביזיון | המדינה התחייבה לפנות מבנים ביישוב עלי. ראש מועצת בנימין: ״זו פשוט מדיניות סדום״ - 0404
ביזיון | המדינה התחייבה לפנות מבנים ביישוב עלי. ראש מועצת בנימין: ״זו פשוט מדיניות סדום״ יעקב בלנק

ביזיון | המדינה התחייבה לפנות מבנים ביישוב עלי. ראש מועצת בנימין: ״זו פשוט מדיניות סדום״

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, התייחס הבוקר (רביעי) בזעם לדיווח לפיו המדינה התחייבה לפנות מבנים ביישוב עלי בבנימין ואמר: "אנחנו מופתעים שהמדינה מיישרת קו עם העותרים הערבים ומודיעה כי תהרוס חלילה שני בתי קבע שבהם כבר שנים מתגוררות משפחות והם חלק משכונה חיה ותוססת״.

גנץ הוסיף: ״להרוס בית שמעמדו היה תקין ובדיקה מחודשת של המנהל החריגה אותו מקווי היישוב זו שבירת שיאים של עוולה נגד ההתיישבות ביהודה ושומרון. שני הבתים האלה הם רק קדימון.

יש לנו מאות בתים במעמד דומה ביישובי בנימין ואלפים כאלו בכל ההתיישבות שמצאו את עצמם מחוץ לקווים הכחולים החדשים במסגרת עבודת צוות כו כחול של המינהל האזרחי. אף מדינה נורמלית לא הורסת בתים במצב כזה. זו פשוט מדיניות סדום״.

ח״כ אורית סטרוק ממפלגת הציונות הדתית, כתבה בחשבון הטוויטר שלה: ״התוצאה הנוראה של ביטול חוק ההסדרה על ידי בג"צ: חוזרים להרוס בתי יהודים סתם כך, בלי שיש אפילו בעלים ערבים לקרקע. ממשלת ימין היתה מחוקקת מחדש את החוק + פסקת התגברות, כדי להציל את הבתים, ולהחזיר את ההגיון וההגינות להתנהלות המדינה ביו"ש. אם הממשלה לא תעשה זאת – השדולה תפעל במקומה״. (צילום: ארכיון)

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]