משרד התקשורת דחה את בקשת מד"א לבטל את מספר הטלפון 1221 של מוקד איחוד הצלה - 0404
משרד התקשורת דחה את בקשת מד דוברות איחוד הצלה

משרד התקשורת דחה את בקשת מד"א לבטל את מספר הטלפון 1221 של מוקד איחוד הצלה

חברי הוועדה למספרים מקוצרים במשרד התקשורת המליצו לשר התקשורת, יועז הנדל, שלא לבטל את מספר מוקד ארגון מתנדבי רפואת החירום. מספר הטלפון של איחוד הצלה משמש את הארגון לקבל קריאות על חולים ופצועים הזקוקים לעזרה רפואית ולפניות בנושאים הומניטריים. נציין כי משרד הבריאות, אז בראשות השר לשעבר יולי אדלשטיין, הוא שהמליץ לוועדה שלא לבטל את המספר 1221.

דרישת מד"א לביטול מספר הטלפון 1221 של המוקד הרפואי של איחוד הצלה התגלגלה לפתחה של הוועדה לאחר פניית מד"א לבג"צ. בית המשפט מחק את העתירה בפסק דין והדיון בנושא נשאר במשרד התקשורת.

מנכ"ל איחוד הצלה אלי פולק מסר כי "ההחלטה של הוועדה המקצועית מוכיחה שוב עד כמה חשובה פעילות איחוד הצלה להצלת חיים ובפרט בחשיבות מספרה 1221. ההחלטה דוחה ניסיונות להצר את צעדנו מצד מד"א. אין ואסור שיהיה מונופול על הצלת חיים ובהחלטותיהם, משרדי הממשלה מזכירים למד"א כי הם הרגולטורים בתחומי הרפואה והתקשורת ולא מד"א – תאגיד אשר כפוף להם". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]