חשד להרעלת חיות בר בגליל. רשות הטבע והגנים: ״יש לנו אחריות לאומית למנוע את ההרעלות״ - 0404
חשד להרעלת חיות בר בגליל. רשות הטבע והגנים: ״יש לנו אחריות לאומית למנוע את ההרעלות״ גיא זהרוני, רשות הטבע והגנים

חשד להרעלת חיות בר בגליל. רשות הטבע והגנים: ״יש לנו אחריות לאומית למנוע את ההרעלות״

פקחי רשות הטבע והגנים פועלים בשעות האחרונות באזור קדיתא שבגליל העליון, עקב חשד להרעלה נרחבת של חיות בר.

באזור אותרו ונאספו כ-20 פגרי חיות בר בהם תנים, שועל, קיפוד ואף קיים חשד שעוף דורס נדיר, שהפגר שלו נמצא בקרבת מקום, מת מההרעלה. פקחי רשות הטבע והגנים ממשיכים לסרוק את האזור בחיפוש אחר פגרים וממצאים נוספים, למען שמירת הטבע ומאמצי החקירה. במסגרת פעילות האכיפה, חקלאי באזור עוכב לחקירה.

על פי החשד, מדובר בהרעלה מכוונת באמצעות חומרי הדברה שנאסר בהם שימוש שלא לייעודם. ברשות הטבע והגנים מדגישים כי הרעלת חיות בר במזיד ואף בתום לב היא עבירה חמורה על החוק והרסנית לחיות הבר והטבע בכלל. בהתאם לזאת, הרשות פועלת בכל האמצעים על מנת למגר תופעות אסורות אלו. הרעלות אלה עלולות גם לפגוע ולהיות קטלניות גם לעופות דורסים, חלקם בסכנת הכחדה, הניזונים מהפגרים. 

מרשות הטבע והגנים נמסר כי, ימשיכו בפעילות האכיפה על מנת לאתר את האחראים לכך ולמצות עימם את הדין. לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים: ״הרעלות הן אחד הדברים הקשים עם השפעה דרמטית במדינה ויש לנו אחריות לאומית למנוע אותם. עד שלא יושת עונש כבד לא יבוא פתרון לבעיה״.

גיא זהרוני, רשות הטבע והגנים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]