בן גביר סירב לקרוא לאחמד טיבי "אדוני היו"ר" והורד באלימות מהבימה: "לא תסתמו לי את הפה" | צפו - 0404

בן גביר סירב לקרוא לאחמד טיבי "אדוני היו"ר" והורד באלימות מהבימה: "לא תסתמו לי את הפה" | צפו

חבר הכנסת, איתמר בן גביר, הורד באלימות מבימת הכנסת לאחר שסירב לקרוא לאחמד טיבי, שניהל את הדיון, אדוני היושב ראש.

טיבי התעקש להשפיל את בן גביר ולאלצו לכנותו "אדוני", אך בן גביר השיב: "מי אתה? אתה מחבל? אתה צריך להיות בכנסת בסוריה. לא תסתום לי את הפה. איפה זה כתוב בתקנון? לפי איזה סעיף".

בתגובה שלח טיבי את המאבטחים להוריד את בן גביר בכוח, מה שגרם למהומה במליאת הכנסת.

גם לאחר התקרית החמורה, אחמד טיבי שמנהל את הישיבה, המשיך להשתולל ולעשות בכנסת כבשלו. טיבי תקף את ח"כ אורית סטרוק וקרא לעברה "תשתקי!", ולאחר מכן קרא אותה לסדר שלוש פעמים והוציא גם אותה מהמליאה.

מארגון בצלמו נמסר בתגובה להורדת בן גביר מדוכן הנואמים כי "הערב נרשם שיא שפל בתולדות סתימת הפיות בכנסת. ח"כ איתמר בן גביר סירב לקרוא אדוני לאחמד טיבי, דבר שלא מופיע בשום תקנון או כלל. כשסירב העיף אותו ח"כ טיבי מדוכן הנואמים. ארגון בצלמו מחזק את ח"כ בן גביר.

בנוסף, נפנה עוד הערב ליו"ר הכנסת וליועמ"ש הכנסת בדרישה לקבלת הסעיף החוקי, וככל שהדבר לא מופיע נפנה לוועדת האתיקה בדרישה להשעות מיידית את ח"כ טיבי למשך חצי שנה – הזמן המקסימלי שניתן להשעות ח"כ.

נזכיר שבקרוב אמורה ועדת האתיקה לדון בביקורו הלא חוקי של אחמד טיבי בהר הבית וזאת תהיה התלונה הראשונה שוועדת האתיקה תדון כבר בפעם הראשונה לכינוסה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]