נתניהו על הסכם הגרעין עם איראן: "אין לממשלה את ההבנה שהדבר הנחוץ הוא מסע ציבורי רב עוצמה בארה"ב" - 0404
נתניהו על הסכם הגרעין עם איראן: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

נתניהו על הסכם הגרעין עם איראן: "אין לממשלה את ההבנה שהדבר הנחוץ הוא מסע ציבורי רב עוצמה בארה"ב"

מנהיג הימין וראש האופוזיציה בנימין נתניהו מתייחס הערב בריאיון לערוץ 20 למצב התחלואה בקורונה, שמתפשט בקצב מדאיג מאז הקמת ממשלת השמאל של בנט.

בנימין נתניהו: "אני מעל לחודש קורא לממשלה לקנות חיסונים ולהביא חיסון שלישי. בזבזנו חודש על חיסונים שכבר שילמנו עליהם בממשלתי – מחדל ענק שמסכן חיים. כמה נדבקים היו ביום שלפני הקמת הממשלה? אולי 1 או 2, עכשיו הגיעו כבר ל-1,500.

אני סגרתי תוך כמה שעות את נתב”ג. הכשל העיקרי זה לא להביא הנה מיליוני חיסונים שאתה מיד נותן, ואתה חוסך את הזמן שייקח אחר כך להביא את החיסונים. 

אנחנו עכבנו את תוכנית הגרעין האיראנית בשנים, באינספור פעולות שעשינו, עכשיו הממשלה מפסיקה את הלחץ. סיכמו שמדברים עם האמריקנים בחדרי חדרים. בלי לחץ חיצוני וציבורי האמריקאים לא יעשו שום דבר שאנחנו רוצים. חייב לשמר את חופש הפעולה של ישראל. אין לממשלה את ההבנה שהדבר הנחוץ הוא מסע ציבורי רב עוצמה בארה"ב.

התקשורת הסובייטית הזו מגוייסת לחלוטין. התקשורת מאתרגת אותם, לא בקופסא של אתרוג, אלא במשאית של אתרוג. זה לא רק המחדלים, אלא גם ההגנה שמגינים על המחדלים הללו.

בתגובה לטענות ממשלת השמאל כי נתניהו לא אישר להשתמש באופציה צהאית באיראן, השיב נתניהו: “מי אומר את זה? ממשלה שמורכבת משלושה שרי ביטחון, שהיו שם, הם אומרים את זה. מי אמור להכין מערכה צבאית? המחדל הזה של ללכת ולוותר על חופש הפעולה של ישראל הוא לא טוב. לפיד אמר שהרסתי את היחסים עם ארה”ב, הם ויתרו על המאבק הציבורי.

הסכם הגרעין הוא הדבר הגרוע ביותר עבור ישראל. הם יכולים לפתח בשקט, בלי התנגדות תוך קבלת מיליארדים של דולרים, הם מפתחים יכולת העשרה שבאמצעותה הם יכולים להכין ליבות של פצצת גרעין. כשאתה חותם על הסכם הגרעין, אתה מקדם אותם בהתקדמות משמעותית בהכנת פצצות גרעין שתוביל להשמדתה של ישראל.

כשבאתי לפרסם את מה שעשינו באירן, אישרתי את זה קודם עם גורמי המקצוע, אך אחד הדברים שגרמו לכך שהפעילו סנקציות על אירן, זה בזכות החומרים שהבאנו, לנשיא טראמפ. אני מאוד מעריך את המדיניות שלו. לצערי, אני רואה את ההישגים האלה, ואני רואה אותם נסוגים לאחור.

הנאום שלי בקונגרס, הביא להסכמי השלום עם המדינות השונות. כל מדינות ערב ראו שיש להם משענת, ועכשיו הם רואים שאין להם משענת, הם הולכים לכיוונה של אירן. להערכתי, הדבר הבא שיקרה שמדינות במזרח התיכון יאיצו את תכניות הגרעין שלהם.

הממשלה הזאת עטופה במחדלים. זאת ממשלת הונאה. המהות של המדינאות, זאת המדינה. לדאוג לכלכלה, לעוצמה הצבאית. אזרחי ישראל רואים את זה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]