צה״ל מרכין ראש עם פטירתו של הפרשן רוני דניאל. כוכבי: "ציוני, נאמן ואמיתי" - 0404
צה״ל מרכין ראש עם פטירתו של הפרשן רוני דניאל. כוכבי: יונתן סינדל, פלאש90

צה״ל מרכין ראש עם פטירתו של הפרשן רוני דניאל. כוכבי: "ציוני, נאמן ואמיתי"

בעשורים האחרונים הוביל רוני את סיקור ענייני הצבא והביטחון לאורך מרבית ממערכות ישראל והיווה חלק בלתי נפרד מעולם התקשורת הישראלית.

רוני שירת כמפקד ולוחם בצה״ל, לחם במערכות ישראל, ביניהן, מלחמת ששת הימים, במהלכה נפצע וחזר לחזית הלחימה ומלחמת ההתשה. רוני המשיך בשירות המילואים שנים רבות והתקדם עד לדרגת סגן-אלוף, כמפקד גדוד מילואים וכסגן מפקד חטיבת רגלים.

צבא ההגנה לישראל, מפקדיו וחייליו מצדיעים לפועלו של העיתונאי רוני דניאל לתקשורת הישראלית, לצה"ל ולציבור הישראלי ככלל. יהיה זכרו ברוך.

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: ״רוני דניאל היה אדם, מפקד ועיתונאי משכמו ומעלה. צה״ל כולו, וגם אני באופן אישי, עצובים על מותו ומצטערים על לכתו. רוני היה בן אדם, ציוני, נאמן ואמיתי,עיתונאי שקודם כל היה מחויב לדווח אבל גם לבקר, לתמוך ולהביע הזדהות. מהניסיון הרב שלי איתו הוא מעל הכל אהב את צה״ל, חייליו ומפקדיו".

דובר צה״ל, תת-אלוף רן כוכב (רנכו): ״נמסרה לנו הבוקר הודעה מצערת על מותו של רוני דניאל זכרונו לברכה. רוני, פרשן ועיתונאי ותיק, מקצועי, מנוסה, חרוץ ובקיא בהילכות המלחמה, מפקד ולוחם בעברו, גדל בשורות צה״ל ולחם עם חיילי צה״ל במערכות ישראל. גם ככתב צבאי, רץ עם כולנו בתרגילים והצטרף למבצעים, לומד וסקרן, ביקורתי כשצריך ותמיד אוהב את צה״ל. צה״ל כולו אבל את מותו ומצטער על לכתו של עיתונאי לוחם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]