העיתונאי והפרשן רוני דניאל הלך לעולמו בגיל 73 - 0404
העיתונאי והפרשן רוני דניאל הלך לעולמו בגיל 73 מרים אלסטר, פלאש90

העיתונאי והפרשן רוני דניאל הלך לעולמו בגיל 73

אבל בעולם התקשורת. העיתונאי והפרשן לענייני צבא ובטחון, רוני דניאל, הלך לעולמו בגיל 73.

דניאל הצטרף ב-1971 ככתב תחבורה וחקלאות לקול ישראל. במהרה עבר להיות כתב צבאי. בשנת 1977 נכלל במשלחת של קול ישראל למצרים. בסוף 1980 עבר השתלמות בתחנת הרדיו של CBS בניו יורק. בשנים 1982–1984 כיהן כראש חטיבת החדשות בתל אביב. בשנת 1983 ננזף בעקבות תקרית שהייתה לו עם מירון צור. הוא עבד גם בגלי צה"ל.

במלחמת יום הכיפורים היה ראשון הכתבים לעלות לחרמון עם לוחמי גולני. בשנים 1992–1993 היה בין מנחי התוכנית "תיק תקשורת" בטלוויזיה החינוכית. מאז 1993 הוא הכתב לענייני צבא וביטחון של חברת החדשות בערוץ 2.

ח"כ קטי שטרית: "קיבלתי בצער גדול את ההודעה על פטירתו של רוני דניאל ז"ל. רוני היה מעמודי התווך של העיתונות הישראלית במשך עשרות שנים. כבר מתחילת דרכו היה כתב יסודי ואמין. ביטחון ישראל עמד בראש מעייניו והוא כתב ופירשן את הסיטואציות הביטחוניות והפוליטיות בלשון בהירה, אחראית ומרתקת".

ממשרד הביטחון נמסר: המשרד אבל על לכתו של רוני דניאל, מבכירי הפרשנים הצבאיים. רוני, תחסר לנו מאוד. יהיה זכרך ברוך.

ח"כ יובל שטייניץ: המום מלכתו בטרם עת של הפרשן הצבאי הותיק והמוערך רוני דניאל, ומשתתף באבלם הכבד של בני המשפחה ושל הידידים.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "ברוך דיין האמת. רוני, איש עקרונות, ציוני אוהב המדינה אשר אמר תמיד את אשר על ליבו. גם כשחלקתי עליו תמיד ידעתי שהוא אומר את הדברים מתוך אמונה ושכנוע פנימי. תנחומיי לבני המשפחה, חבריו ומכיריו. יהי זכרו ברוך".

ח"כ עמיחי שיקלי: "לא זכיתי להכרות אישות עם רוני דניאל ז״ל אך התרשמותי מהאיש ועשייתו מבעד למסך היא של מענטש, אוהב אדם ואוהב ישראל בכל נפשו ובכל מאודו, יהי זכרו ברוך".

ח"כ אופיר סופר: "רוני דניאל היה כתב צבאי ומפקד. ‏זוכר אותו מדווח בתקופות השונות מלבנון, מיו"ש ומהגזרות השונות תמיד הרגשת שהוא איתך ובצד הנכון. ‏יהי זכרו ברוך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]