מפקד חדש לשייטת הצוללות: "קצין מוכשר מאין כמותו שעשה את הדרך כולה" - 0404
מפקד חדש לשייטת הצוללות:

מפקד חדש לשייטת הצוללות: "קצין מוכשר מאין כמותו שעשה את הדרך כולה"

אלוף משנה אורי מונה למפקד שייטת הצוללות. טקס החילופים נערך אתמול (א') בבסיס חיפה בראשות מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, ובמעמד מפקד בסיס חיפה, תת-אלוף גיא גולדפרב, מפקדים, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים. אלוף משנה אורי החליף בתפקידו את אלוף משנה גיא, שכיהן כמפקד שייטת הצוללות בשנתיים האחרונות ויחל בחודש הקרוב את תפקידו כראש מחלקת המבצעים של זרוע הים.

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט: ״אני רוצה שכל אחד ואחד מכם יחוש גאווה. כפי שאני חש, וכפי שמפקדיכם חשים. גיא, הצעדת את השייטת אל אותם שיאים מבצעיים ותהליכי בניין כוח מורכבים ביד בטוחה וסמכתי עליך שתדע להיות אחד שרגליו נטועות בקרקע ועשית זאת בכישרון רב.

תודה מעומק ליבי לשייטת 7 כולה על כך שעשתה דרך יוצאת דופן, ושמה את עצמה במקום אחר, במקום שונה בהפעלת הכוח של זרוע הים. תודה רבה לך גיא, אתה העברת את השרביט לקצין מוכשר מאין כמותו שעשה את הדרך כולה. עשה את הדרך בשייטת 7, עשה את הדרך בשייטת 3, עשה את הדרך בזרוע הים, ואתה ערוך אורי ומוכן לקבל את השייטת בנקודה הזו וכן זו נקודה מאתגרת שמשקפת שיא מבצעי שצריך להמשיך ולשמר אותו״.

מדברי מפקד שייטת הצוללות הנכנס, אלוף-משנה אורי: ״זו זכות גדולה עבורי לקבל את הפיקוד על שייטת 7 .זכות שנדמה ששירות שלם הכין אותי אליה. זכות זו הופכת באחת עם קבלת הפיקוד לחובות אותן אני מתחייב למלא
בתפקידי. חובה ראשית היא למצות את עוצמתה המבצעית של הצוללת למען זרוע הים, צה"ל ובטחון מדינת ישראל. חובה עלינו להמשיך לצאת מהבועה ולייצר שותפויות מבצעיות, זאת כדי שנהיה מוכנים, כאשר יידרש, לשגר את החץ הנכון – מתוך מגוון החיצים, לעבר המטרה הנכונה. חובה מוסרית היא לזכור את מורשת השייטת, את דור המייסדים, את כתפי הענקים עליהם אנחנו נשענים. אני מתחייב לעשות ככל שביכולתי לעמוד בחובות אלו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]