מי באמת עומד מאוחרי המחווה לזכר הנרצחים הישראלים באולימפיאדה? | צפו - 0404

מי באמת עומד מאוחרי המחווה לזכר הנרצחים הישראלים באולימפיאדה? | צפו

לפני יותר מארבע שנים נפגשה חברת הכנסת מירי רגב עם נשיא הוועדה המארגנת של אולימפיאדת טוקיו, יושירו מורי, בזמן שכיהנה כשרת התרבות והספורט של ישראל והביעה בפניו את הצורך לקיים דקת דומיה שתכבד את לראשונה בטקס פתיחת המשחקים האולפיים את זכר 11 הספורטאים הישראלים שנרצחו באוליפיאדת מינכן.

בקטע ארכיון מרגש מלפני יותר מארבע שנים נראית רגב לצידו של יושירו מורי כשהיא מסבירה את החשיבות של דקת הדומיה לזכר הנרצחים הישראלים.

רגב התרגשה לראות היום (שישי) את היוזמה שלה יוצאת לפועל כאשר יושירו מורי, שהיה ספורטאי בעצמו באולמפיאדת מינכן, עמד בהתחייבות וקיים לראשונה בהיסטוריה את דקת הדומיה לזכר הנרצחים הישראלים.

ח"כ מירי רגב: "עם ישראל חי. מי שמאמין לא מפחד! היום זה שוב הוכח כשלפני קצת יותר מארבע שנים נפגשתי כשרת התרבות והספורט של מדינת ישראל עם נשיא הוועדה המארגנת של אולימפיאדת טוקיו שהיה ראש ממשלת יפן לשעבר, עם השרה היפנית האחראית על ההיערכות לאולימפיאדה ועם מנהל הוועדה המארגנת, בעניין קיום דקה דומייה לחללי מינכן 1972, לא האמנתי שהיום, בטקס הפתיחה של אולימפיאדת טוקיו, אזיל דמעות של התרגשות המהולות בעצב ובאושר גם יחד.

אני שמחה שבקשתי נפלה על אזניים כרויות ולפני דקות אחדות, לראשונה בהיסטוריה, עמדו הספורטאים האולימפיים דקה דומייה לזכר 11 חללי מינכן – ספורטאי המשלחת הישראלית שנטבחו על ידי המחבלים מארגון ספטמבר השחור. חלפו מאז אמנם 49 שנים, אבל מוטב מאוחר מאשר לעולם לא. עם ישראל חי".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]