ביהמ"ש דחה ערעור הגננת המתעללת מרמת גן - תרצה עונש של 22 חודשי מאסר - 0404
ביהמ דוברות המשטרה

ביהמ"ש דחה ערעור הגננת המתעללת מרמת גן – תרצה עונש של 22 חודשי מאסר

בית המשפט המחוזי ת"א קיבל את עמדת הפרקליטות, דחה את ערעורה של סיגל אלקיים וייס, הגננת בגן "הקטנטנים של יעל" ברמת גן, והותיר על כנו עונש של 22 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצויים למשפחות הנפגעים.

כזכור, המערערת הורשעה על ידי בית משפט השלום בת"א בתקיפה על ידי אחראי הגורמות חבלה (שלוש עבירות) ובריבוי עבירות של תקיפה סתם, זאת לאחר שביצעה עבירות אלימות כלפי פעוטות בגן ילדים בו עבדה.

במהלך הדיון בערעור, שהגישה אלקיים וייס בגין חומרת העונש, טען בא כוחה כי "אנו ערים לעובדה שהנושא מקבל ביטוי גדול בציבור לאחרונה, אנו ערים לאמוציות ולרמת הענישה שנוסקת, בניגוד להמון עבירות אחרות. חשוב לי להדגיש שלמרות ההחמרה, שלעדתי הייתה צריכה להיות מדודה יותר, צריך לבחון כל מקרה לגופו. מדובר במקרים שייתכן שלא היו מגיעים לעבירה פלילית. כל מגע לא מוסכם יכול להיחשב תקיפה. מאחר שמדובר בפעוטות זה קצת שונה, העבירה היא בגלל שהדברים היו בצורה אגרסיבית".

מאידך טענה הפרקיטות כי "מבחינת חומרת כתב האישום על העובדות, המדברות בעד עצמן. כן חשוב לי להדגיש שלא מדובר באירוע חד פעמי או באירועים בודדים, אלא בדפוס התנהגות אלים במירכאות "רוטינה", כלפי מספר רב של קטינים חסרי ישע, תינוקות, תשעה עשר קטינים שלא יכולים לספר ולהתגונן.
מדובר באירועי אלימות ללא סיבה כלשהי, וגם לא כתגובה של ילד או למצב שיצא מכלל שליטה, אלא מדובר בהתנהלות יום – יומית. אותה יד שמכה היא גם אותה יד שמלטפת, וגם יש בכל חומרה רבה".

לאחר שמיעת טענות הצדדים, המליץ ביהמ"ש המחוזי למערערת לחזור בה מהערעור וציין כי "כתב האישום בתיק הזה מדבר בעד עצמו, ואין להוסיף עליו ולו מילה אחת".

המערערת קיבלה את המלצת בית המשפט וחזרה בה מערעורה. (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]