נערים יהודים הסתתרו כל הלילה מפורעים ערבים לאחר שבוצע בהם לינץ בשומרון - 0404
נערים יהודים הסתתרו כל הלילה מפורעים ערבים לאחר שבוצע בהם לינץ בשומרון חוננו

נערים יהודים הסתתרו כל הלילה מפורעים ערבים לאחר שבוצע בהם לינץ בשומרון

שלושה  נערים שנסעו הלילה מאזור ברקן לגב ההר, דרך הכביש הישן מג'מעין לגב ההר, הותקפו בצורה קשה בידי פורעים ערבים. לאחר שזוהו כיהודים באזור הכפר ג'מעין, החלו רכבים והמון ערבי לרדוף אחריהם, בשלב מסויים ניגח אחד מרכבי הפורעים הערבים את רכבם בחיבור לכביש הראשי של חווארה. וההמון החל להכות את הנערים. שניים מהנערים הצליחו לברוח מההמון, נער נוסף נפגע ופונה לבית החולים בלינסון במהלך הלילה. כוחות צבא, משטרה ורפואה רבים הגיעו למקום וסייעו לאחד הנערים שנותר פצוע במקום.

במשך שעות ארוכות חיפשו כוחות ביטחון צבאיים ואזרחיים את הנערים לאחר שעלה חשש כי נחטפו בידי ההמון, רק בשעות הבוקר אותרו הנערים שהם מגיעים תשושים וחבולים למדרונות היישוב יצהר לאחר שהסתתרו במהלך כל הלילה בשטח הפתוח בסמוך לכפר מחשש כי ההמון הערבי ימצא אותם.

"הנערים נדהמו לשמוע הבוקר כי המון שתקף אותם, ניסה לרצוח אותם, ועשה בהם לינץ', המציא הבוקר כאילו הם קשורים לתג מחיר", אומר אביו של אחד מהנערים, שחיפש אותם במהלך כל הלילה, "הנערים נסעו מכיוון ברקן, לקחו שמאלה בכביש של ג'מעין, משם הרבה מקצרים לכיוון גב הר, כנראה בגלל החג של הערבים, הרחובות והכבישים בלילה היו עמוסים, וזיהו אותם כיהודים, מה שהם עברו זה לינץ' אכזרי, בנס הם הצליחו להימלט ב"ה, אנחנו מטפלים בהם כעת ומקווים לטוב".

הערבים טענו כי התקיפה בוצעה בעקבות "תג מחיר" שביצעו היהודים והמשטרה אימצה לחלוטין את הטענות של הפורעים הערבים במקרה הקשה הלילה. בהודעה מטעם המשטרה נמסר כי "לפנות בוקר התקבל דיווח במשטרה לפיו מפעל לייצור אבן באזור חווארה הוצת במהלך הלילה. על פי הדיווח הראשוני שהתקבל בעת שמספר חשודים נמלטו מהמקום, זיהו אותם תושבי האזור החלו לרדוף אחריהם ותקפו אותם.

כוחות משטרה וצה"ל שהוזעקו למקום, עצרו חשוד שנחבל לאחר שעל פי החשד הותקף על ידי תושבי האזור והוא פונה לקבלת טיפול רפואי. נפתחה חקירה".

עורכי דין מארגון חוננו מסייעים לנערים כנפגעי עבירה. מחוננו נמסר כי בכוונתם לדרוש את מיצוי הדין עם כלל הפורעים הערבים. (בתמונה: רכבם של הנערים שהותקף והושחת בידי הפורעים הערבים)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]