שופטי בג"ץ אישרו לבנט להתעכב עם פינוי חאן אל אחמר - 0404
שופטי בג 0404

שופטי בג"ץ אישרו לבנט להתעכב עם פינוי חאן אל אחמר

שופטי בג"ץ אישרו היום (רביעי) לממשלת השמאל של נפתלי בנט להתעכב בשישה שבועות עם פינוי המאחז הבדואי הבלתי חוקי חאן אל אחמר, אותו התחייב בנט לפנות בזמן שהיה באופוזיציה.

על פי החלטת בג"ץ יש לפנות את המקום עד לתאריך ה-5 בספטמבר.

בנט מנסה למצוא פתרון שירצה את חבריו לממשלה במרצ וברע"ם ועל פי הדיווחים עשוי להעניק דרכונים ישראלים לתושבי חאן אל אחמר ובתי קבע סמוך למצדה בתמורה לפינוי מרצון של המקום.

בארגון רגבים שהגיש את העתירה נגד הממשלה בדרישה לפנות את חאן אל אחמר קיבלו את החלטה לקצוב את זמנה של הממשלה לפינוי המקום בסיפוק.
מאיר דויטש, מנכ"ל רגבים, מסר בתגובה כי "גם לבית המשפט העליון נמאס מתיאטרון האבסורד של הממשלה. חוסר האונים של ממשלות ישראל מול הבנייה העבריינית בחאן אל אחמר הוא סמל לאזלת היד שלה מול ההשתלטות האסטרטגית של הרשות הפלסטינית על השטחים הפתוחים ביהודה ושומרון. אנו שמחים לראות כי אפילו לשופטי בית המשפט העליון נגמרה הסבלנות מול מחדל האכיפה הזה ומול הפגיעה הקשה שלו בשלטון החוק ובאינטרסים של מדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]