תושבי גבעת קומי אורי הותקפו באלימות בידי שוטרים: "הצמידו לי נשק לחזה" | צפו - 0404

תושבי גבעת קומי אורי הותקפו באלימות בידי שוטרים: "הצמידו לי נשק לחזה" | צפו

תושב גבעת קומי אורי שהיה בדרכו לבית הכנסת שבגבעה, הבחין בשוטרי מג"ב כשהם תוקפים באלימות אזרח שהגיע למקום. התושב חש לתעד את האירוע, אולם השוטרים החלו לתקוף אותו באלימות תוך שהם מצמידים את קת הרובה לחזהו ומאיימים עליו לבל יעז לקום מהרצפה, כך על פי עדות תושבי הגבעה שטענו כי מדובר ב"התנכלות חסרת גבולות".

האירוע החל כאשר אזרח יהודי, שאינו מתגורר בגבעה, הגיע למקום חרף המצור המשטרתי על תושבי הגבעה והותקף באלימות בידי שוטרי המג"ב המוצבים בגבעה, שמנעו ממנו לתעד את התקיפה.

אהרון גוזלן, תושב קומי אורי שהיה בדרכו לבית הכנסת שבגבעה, חש לתעד את האירוע, אולם השוטרים החלו לתקוף אף אותו, השכיבו אותו לרצפה, הצמידו את קת הרובה לחזהו ואיימו עליו לבל יעז לקום מן הרצפה.

צוות מד"א הגיע לשטח, והעניק לגוזלן טיפול רפואי לאחריו יוחלט האם דרוש לפנותו לבית החולים.

אהרון גוזלן, תושב הגבעה שהותקף, סיפר: "הלכתי לבית הכנסת בגבעה להתפלל תפילת ערבית ופתאום שמעתי צעקות "אי אי, תוקפים אותי".

חשתי למקום לתעד את האירוע, ופתאום קפץ עלי שוטר מג"ב בשם אליא רושרוש, וקיפל אותי לרצפה תוך שהוא מצמיד את קנה הרובה לחזי ומאיים עלי לבל אעז לקום מן הרצפה.

ביקשתי ממנו שיפסיק לתקוף אותי, ואם עברתי עבירה שיעצור אותי, אך הוא לא חדל להפסיק להכות אותי. התנכלות המשטרה לגבעה היא חסרת כל גבול ופרופורציה".

בעקבות אירוע התקיפה, חשו למקום עשרות תושבים מיצהר שמוחים כעת בפתח הגבעה כנגד המצור והאלימות. השליכו השוטרים רימון הלם לעבר התושבים שהגיעו למחות, ביניהם נשים וילדים והכו מפגין באגרוף בפניו.

מהישוב יצהר נמסר: "אנו קוראים למח"ש לחקור בהקדם את הטענות הקשות לאלימות שוטרים בקומי אורי. צו האלוף שמוטל על הגבעה צריך היה להיות מוסר כבר מזמן ויפה שעה אחת קודם".

מהמשטרה נמסר: "במהלך פעילות של לוחמי מג"ב של משטרת ישראל לאכיפת שטח צבאי סגור בגבעת קומי אורי תקפו את הלוחמים עשרות מתפרעים שהגיעו למקום.

מוקדם יותר הערב, כוחות מג"ב שהיו בפעילות אכיפת שטח צבאי סגור זיהו 2 אנשים בתוך השטח, לאחד מהם לא היה אישור לשהות בו. הלוחמים ביקשו מהבחור מספר פעמים להתפנות מהשטח תוך שהם מקריאים לו את הצו.

החשוד סירב להתפנות והחל להתפרע ולהשתולל במקום, הלוחמים נאלצו להוציא אותו. הבחור השני שהיה איתו החל לקרוא למספר מתפרעים שהגיעו למקום והקיפו את הלוחמים תוך שהם משתמשים באלימות פיזית ותוקפים מספר לוחמים. לוחם אחד שהותקף וחש בסכנה זרק רימון הלם בכדי להרחיק את המתפרעים. כרגע עשרות מתיישבים נמצאים מחוץ לשטח צבאי הסגור.

לוחמי משמר הגבול פועלים בכדי לתת ביטחון ולשרת את האזרח, לא נאפשר כל פגיעה בלוחם ונפעל בנחישות נגד מפרי סדר ותוקפי שוטרים". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]