הלילה בחצות: התו השמח ייכנס לתוקף | כל הפרטים - 0404
הלילה בחצות: התו השמח ייכנס לתוקף | כל הפרטים דוברות המשטרה

הלילה בחצות: התו השמח ייכנס לתוקף | כל הפרטים

 הלילה בחצות ייכנסו לתוקף תקנות התו השמח של משרד הבריאות.

במסגרת התקנות תחול חובת תו ירוק במקומות הבאים, שהם בחלל סגור ופועלים בתפוסה של מעל 100 איש: אולמות אירועים, מועדונים ומקומות לעריכת כנסים עם מזון וכן מקומות אחרים שמתקיימת בהם פעילות זהה – למשל, מסעדה או בית מלון שמתקיים בהם אירוע שמחה עם מעל 100 איש.

לפי התקנות, אירוע שמתקיים במקום שחלקו בשטח פתוח וחלקו בשטח סגור, חלים עליו הכללים של אירוע בשטח סגור.

תקנה נוספת שתחול החל מהלילה היא החובה על כל מקום ציבורי ועסקי (גם מקומות שלא פועלים בתו ירוק) שלא להכניס ולא לתת שירות לאדם שאינו עוטה מסיכה ולהציב שלטים במקומות בולטים לגבי החובה לעטות מסיכה. בנוסף, מקומות שבהם מערכת כריזה – מחוייבים להודיע על החובה לעטות מסיכה במערכת הכריזה.

הוראות נוספות בתקנות:

על מנת להיכנס למקום הפועל בתו ירוק, ניתן להציג בשלב זה אישור על תוצאה שלילית בבדיקת PCR בתוקף של 72 שעות (באפליקציית הרמזור או תוצאת בדיקת מעבדה) או אישור על תוצאה שלילית בבדיקה מהירה שבוצעה על ידי גוף דוגם הרשום במשרד הבריאות, בתוקף ל – 24 שעות. כמו כן ניתן להציג תעודת מתחסן או מחלים או אישור תו ירוק.

על מפעיל של מקום הפועל בתו ירוק למנות ממונה קורונה ולבדוק את התו הירוק או האישורים האחרים לצד תעודה מזהה של המשתתפים. כמו כן יהיה עליהם להציב שלט לעניין החובה להיכנס באמצעות תו ירוק או תוצאה שלילית, במקום שהכניסה אליו בתיאום מראש וליידע מראש את האורחים על החובה להציג תו ירוק או תוצאה שלילית.

כמו כן, נקבעו עבירות וקנסות מנהליים על הפרה של הוראות אלה: 1,000 ₪ לאדם שאינו מחוסן או מחלים שנכנס למקום הפועל בתו ירוק, עד 10,000 ₪ למקום שאמור לפעול בתו ירוק, ולא בודק את האישורים בכניסה למקום, 3,000 ₪ למקום שפועל בתו ירוק, שלא הציב שלט לעניין חובה כניסה בתו ירוק/ תוצאה שלילית בלבד ו-1,000 ₪ למקום ציבורי ועסקי שהכניס או נתן שירות לאדם שלא עוטה מסיכה, או מקום שלא הציב שלטים לעניין החובה לעטות מסיכה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]