הרבנות הראשית על הרפורמה במערך הכשרות: "מלחמה בשירותי הדת במטרה לבטל זהותה היהודית של ישראל" - 0404
הרבנות הראשית על הרפורמה במערך הכשרות: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הרבנות הראשית על הרפורמה במערך הכשרות: "מלחמה בשירותי הדת במטרה לבטל זהותה היהודית של ישראל"

שר הדתות מתן כהנא מקדם פגיעה משמעותית ביכולת הפיקוח של הרבנות הראשית לישראל על מערך הכשרות בארץ. ברפורמה החדשה, שמגיעה ביוזמה משותפת עם אביגדור ליברמן, מתכוון כהנא לאפשר לגופי כשרות פרטיים להעניק תעודות כשרות לעסקים, כולל כאלה הפותחים בשבת.

ברבנות הראשית תקפו את תוכניתו של כהנא, ומסרו: "הרבנות הראשית לישראל דוחה מכל וכל את היוזמה המסוכנת של המשרד לשירותי דת להרס הכשרות בישראל, ה׳תכנית׳ שהוצגה היום לשינויים במערך הכשרות משמעותה היא ביטול הכשרות במדינת ישראל, פתיחת בזאר של גופים בעלי אינטרסים עסקיים שיעניקו כשרות ומתן אפשרות לכל מאכער להעניק כשרות כשהתוצאה היא אחת הרס וחורבן הכשרות.

זוהי חלק ממגמה כללית של מלחמה בשירותי הדת שמטרתה הסופית היא ביטול זהותה היהודית של מדינת ישראל. הרבנות הראשית וכלל רבני ישראל יעמדו בפרץ ויפעלו לבלימת היוזמה המסוכנת, העם ישראל המקפיד ברובו על כשרות כהלכה מצביע ברגליים ונותן אמון מלא ברבנות הראשית, לפיכך יוזמות מסוכנות אלה דינן להתבטל".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]