ראש אמ״ן על מלחמות הסייבר: ״התקפיות תענה בהתאם״ - 0404
ראש אמ״ן על מלחמות הסייבר: ״התקפיות תענה בהתאם״

ראש אמ״ן על מלחמות הסייבר: ״התקפיות תענה בהתאם״

ראש אמ״ן התייחס בכנס סייבר לאומי שנערך היום (שלישי), למלחמות הסייבר ואמר כי אלו שתוקפים את ישראל באוויר, בים, ביבשה או בסייבר צריכים להבין את הסיכון שהם לוקחים.

במסגרת המבצע האחרון בעזה, מידע שנאסף ממגוון מקורות – בין היתר ממרחב הסייבר, הותך יחד באמצעות יכולות עיבוד מתקדמות, בינה מלאכותית ולמידת מכונה לכדי תפוקות מבצעיות. דבר זה אפשר לצה״ל לתפקד טוב יותר, מהיר יותר, ועם פחות אבדות בחיי אדם״.

אני רוצה להתייחס גם לאיומים היומיומיים על מדינת ישראל במימד הסייבר. ישראל נמצאת תחת איום תמידי במימד הסייבר, ומתקפות מבוצעות לעיתים נגדה. אנו מצליחים להתמודד עם מרבית האיומים באמצעות יכולות הגנה מתקדמות.

כמו בממדי הלחימה אחרים, הגנה לבד אינה מספקת. יש לנקוט צעדים נוספים בכדי לשמר את עליונות ישראל אל מול אויבנו. אלו שתוקפים את ישראל באוויר, בים, ביבשה או בסייבר צריכים להבין את הסיכון שהם לוקחים. כפי שהם נוכחים לראות פעם אחר פעם, התקפיות תיענה בהתאם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]