השגריר ארדן פנה למושלי מדינות בארה״ב: ״מבקש מכם לפעול משפטית כנגד חברת בן אנד ג׳ריס״ - 0404
השגריר ארדן פנה למושלי מדינות בארה״ב: ״מבקש מכם לפעול משפטית כנגד חברת בן אנד ג׳ריס״

השגריר ארדן פנה למושלי מדינות בארה״ב: ״מבקש מכם לפעול משפטית כנגד חברת בן אנד ג׳ריס״

שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם גלעד ארדן, שלח הלילה (שלישי) מכתב דחוף ל-35 מושלים של מדינות שונות בארה"ב, בהן קיימים חוקים נגד ה-BDS ונגד החרמת ישראל.

במכתבו ביקש השגריר ארדן ממושלי המדינות לנקוט בצעדים נגד חברת בן אנד ג'ריס מתוקף החוקים שנחקקו במדינות אלה בשנים האחרונות, וציין כי ההחלטה היא החלטה אנטי ישראלית המפלה לרעה את אזרחי ישראל, אך היא גם פוגעת באוכלוסייה הערבית המתגוררת ביהודה ושומרון.

השגריר ארדן הזכיר למושלים, אשר יחד איתם פעל בעבר (2018) כשר לנושאים אסטרטגיים, שגם אז הלחץ המשותף של מדינת ישראל, יהדות ארצות הברית ומושלי המדינות גרם לחברת Airbnb להפוך החלטה מבישה דומה.

ארדן כתב: "בעוד מדינות ערב מבטלות את החרם על ישראל וחותמות על הסכמי שלום עם ישראל, ושיתוף הפעולה באזורנו הולך וגדל, לא מתקבל על הדעת שחברות אמריקאיות עם אג'נדות רדיקליות יצאו נגד מדיניות ארצות הברית ויפעלו נגד נורמליזציה ושלום״.

עוד הוסיף השגריר ואמר: "אני מאמין שיש לנקוט בפעולת נגד מהירה ונחושה נגד כל מי שמחרים אותנו כדי להתמודד עם פעולות כה מפלות וחסרות צדק. עלינו לעמוד מאוחדים ולהעביר מסר חד משמעי שלא נסבול התנהלות כזו של חברות מסחריות״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]