ח"כ רוטמן דרש מבנט ולפיד: "השלימו את התקנת התקנות הנדרשות לצורך יישום חוק החרם" - 0404
ח יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ רוטמן דרש מבנט ולפיד: "השלימו את התקנת התקנות הנדרשות לצורך יישום חוק החרם"

ח"כ שמחה רוטמן ממפלגת הציונות הדתית, פנה היום (שני) לנפתלי בנט, יאיר לפיד, אביגדור ליברמן וגדעון סער, בדרישה להשלים חקיקת סעיף 3 בחוק החרם, הקובע במפורש כי שר האוצר, בהסכמת שר המשפטים ובאישור וועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת, יקבעו הוראות בנוגע להגבלת השתתפותו במכרז של מי שקרא לחרם וכן של מי שהתחייב להשתתף בחרם.

"בירור שערכתי מעלה כי בשנת 2018 אישר שר האוצר, כמו גם שרת המשפטים טיוטת תקנות שמטרתם להסדיר את הליך השימוש בסעיף 3 לחוק החרם, אולם לאור העובדה שהתקנות לא אושרו בוועדת החוקה, לא קיבלו התקנות תוקף חוקי. אשר על כן, אבקש שתורו על השלמת התקנת התקנות בהקדם הנדרש, וזאת על מנת שניתן יהיה לעשות שימוש בחוק", כתב רוטמן.

רוטמן בנוסף, ביקש כי בהתאם להוראות סעיף 4 לחוק החרם, יודיעו כי כל הטבה שניתנה לחברת יונילוור, שהינה הבעלים של חברת בן אנד ג'ריס, תישלל מהחברה לאלתר. פנייתו של רוטמן מגיעה בעקבות הודעתה של חברת בן אנד ג'ריס העולמית, המוחזקת על ידי חברת יוניליבר העולמית, לפיה תפסיק למכור גלידות "בשטחים פלסטינים כבושים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]