ח״כ סופר: "אֵיכָה יָשְׁבָה בָדָד הָעִיר רַבָּתִי עָם, הָיְתָה כְּאַלְמָנָה, רַבָּתִי בַגּוֹיִם, שָׂרָתִי בַּמְּדִינוֹת, הָיְתָה לָמַס" - 0404
ח״כ סופר: הדס פרוש, פלאש 90

ח״כ סופר: "אֵיכָה יָשְׁבָה בָדָד הָעִיר רַבָּתִי עָם, הָיְתָה כְּאַלְמָנָה, רַבָּתִי בַגּוֹיִם, שָׂרָתִי בַּמְּדִינוֹת, הָיְתָה לָמַס"

ח״כ אופיר סופר על תשעה באב.

"במשך אלפיים שנות גלות, ייחל עם ישראל לשוב לארצנו, וכעת, על אף ששבנו אל נחלת אבותינו והקמנו את מדינת ישראל, בית המקדש עודנו בחורבנו.

אם קודם השיבה ארצה עמדו קהילות ישראל והתפללו מרחוק ו"וְתֶחֱזֶינָה עֵינֵינוּ בְּשׁוּבְךָ לְצִיּוֹן בְּרַחֲמִים", עתה אנו עומדים מקרוב אל מול שריד בית מקדשנו ומבכים על חורבן הבית, עינינו מתבוננות אל אותם אבנים והן מתבוננות אלינו בחזרה כאילו מוכיחות אותנו ממש מקרוב – בחצרו של המלך בכניסה לארמון שחרב.

מאיתנו, הדור שכן זכה לשוב אל ארץ ישראל, אך טרם זכה לראות את הקמתו של בית המקדש, נדרשת התבוננות מעמיקה, כנה ואמיתית יותר בתוך הנפש פנימה, כזו שתחיש את בנין המקדש במהרה בימינו אמן.

צום קל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]