ח״כ שיקלי ברשת מייקי: "יישר כוח ענק משה חוגג, שזכית למלא את ליבם של רבים מאוהבי ישראל בגאווה" - 0404
ח״כ שיקלי ברשת מייקי: יונתן סינדל, פלאש 90

ח״כ שיקלי ברשת מייקי: "יישר כוח ענק משה חוגג, שזכית למלא את ליבם של רבים מאוהבי ישראל בגאווה"

ח"כ עמיחי שיקלי ממפלגת ימינה, התייחס הערב (חמישי) לביטול המשחק של בית"ר ירושלים מול ברצלונה בעקבות החלטת הבעלים משה חוגג וכתב ברשת מייקי: "יש בן חורין שרוחו רוח של עבד, ויש עבד שרוחו מלאה חירות; הנאמן לעצמיותו – בן חורין הוא…״ (הראי״ה) יישר כוח ענק משה חוגג שזכית להיות בן חורין ולמלא את ליבי ואת ליבם של רבים מאוהבי ישראל בגאווה.

בלוויתו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל הוא ביקש שלא יונחו זרי פרחים ולא ינשאו נאומים, אבל עוזרו של הרצל דוד וולפסון לא עמד בכך ונשא הספד קצרצר: ״שמו של הרצל יתקדש ויזכר כל עוד ישאר יהודי אחד עלי אדמות. בשעה קשה זו אנו מזכירים את שבועתך בקונגרס השישי ואנו נשבעים בעקבותיך: ״אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני״.

48 שנים מאוחר יותר, ערב מבצע נחשון לפריצת המצור על ירושלים במלחמת השחרור, אמר בן גוריון למפקדי ההגנה: ״השבועה ההיא – על נהרות בבל — מחייבת היום כבימים ההם , אחרת לא נהיה ראויים לשם עם ישראל. בצאת שבת נציין את תשעה באב, את חורבן הבית הראשון והשני, את נפילה של ביתר מעוז המורדים במרד בר כוכבא וכן את גירושם של יהודי ספרד. אין מועד סמלי מזה להחלטה האמיצה שלך, אשריך שלא שכחת את השבועה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]