ח"כ פרוש הודיע: "האופוזיציה לא תשתתף בדיוני הוועדות, הרכב הוועדות מעוות לגמרי" - 0404
ח שלמה מור, 0404

ח"כ פרוש הודיע: "האופוזיציה לא תשתתף בדיוני הוועדות, הרכב הוועדות מעוות לגמרי"

ח"כ מאיר פרוש הודיע בפתיחת הדיון הודעה בשם סיעות האופוזיציה.

"מתברר לנו" אמר פרוש, "שלממשלה אין שום כבוד לכנסת. האופוזיציה לא תשתתף בדיוני הוועדות. הרכב הוועדות מעוות לגמרי. ההרכב בוועדת לא משקף את יחסי הכוחות. אין איזון בין הקואליציה לאופוזיציה בוועדות החשובות, ביחס שקיים בכנסת בקואליציה שחברים בה 61 ח"כים לעומת 59 חברי אופוזיציה. בוועדת הכנסת חברים תשעה ח"כים מהקואליציה מול שישה לאופוזיציה. היום אתם מביאים לאישור הוועדה בפעם השישית בשבוע האחרון, הפעלת סעיף 98. בכך אתם דורסים כל דעה ששונה מדעתכם. אני מודיע, שמהיום לא נשתתף בדיונים האלו. אין לנו כל עניין בכך. אל תזמנו אותו לדיונים, ולא תיאלצו לגייס חברים.

אני מבקש התייחסות של המחלקה המשפטית של הכנסת בכתב. הכנסת הפכה להיות חסרת משמעות. זה בולט במיוחד כאשר השרים לא מגיעים לכנסת, עקב חקיקת החוק הנורבגי המורחב. אתם מפעילים את סעיף 98 בסיטונאות, גם לחוקים חסרי כל דחיפות. הקואליציה רומסת את האופוזיציה. מבחינתנו, אתה יכול לקיים את הישיבות אצלך בבית, לא נתנגד. בעניינו, זה כישלון של הייעוץ המשפטי של הכנסת שלא הניף דגל אדום שימנע את המצב. אם הייעוץ המשפטי לא ימנע את המצב, גם הוא יישא באחריות".

ח"כ שלמה קרעי אמר, "משכנו את רוב ההסתייגויות לשני הצעות החוק. השארנו מס' מצומצם של 120 הסתייגויות לכל הצע"ח שזמנם הכולל הוא כ-10 דקות לכל ח"כ. הדיון בחוק הדיינים יארך כ- 10 שעות וחוק יסוד הממשלה, כ- 11 שעות. צריך לתת לאופוזיציה להתבטא. אתם לא יכולים למנוע מאיתנו לדבר על חוקים שמשנים סדרי עולם בכנסת".

בתום דבריהם, חברי הכנסת פרוש וקרעי יצאו מהדיון.

ח"כ יבגני סובה השיב ואמר, "בדמוקרטיה יש מקום לאופוזיציה אולם לא להטרלה. מי שחושב שניתן להטריל את הקואליציה, הוא יפגוש קואליציה לוחמנית. צריך וניתן להגיע איתם להסכמות. אם שומעים מהם רק קללות והשמצות, היא תבין שלא נאפשר את זה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]