בג"ץ פסק: יש לחייב שילוב נשים בצוות המרצים במסלולים לחרדים באקדמיה - 0404
בג 0404

בג"ץ פסק: יש לחייב שילוב נשים בצוות המרצים במסלולים לחרדים באקדמיה

בית המשפט העליון קבע היום (שני) כי המועצה להשכלה גבוהה רשאית לקבוע מתווה לשילוב הציבור החרדי באקדמיה, לרבות מסלולי לימוד בהפרדה מגדרית.

בית המשפט העליון סייג את דבריו והחליט בנוסף כי יש לאכוף את איסור ההפרדה במרחבים הציבוריים בקמפוסים ולכפות על חרדים החפצים ללמוד באקדמיה שמיעת הרצאות מנשים, אותן יש לשלב בצוות המרצים.

יש לציין כי ההחלטה לכפות על חרדים המעוניינים להשתלב באקדמיה שמיעת הרצאות וקיום קשרי מרצה-סטודנט עם אישה צפויה לרוקן מתוכן את ההחלטה לאפשר שילוב חרדים באקדמיה, שכן רוב מוחלט של הסטודנטים החרדים צפויים לבחור שלא לקחת חלק במתווה כזה וההחלטה מהווה בפועל הדרה של הציבור החרדי מהאקדמיה.

מארגון בצלמו נמסר בתגובה להחלטה כי "מדובר בהחלטה מקוממת ומפלה בצורה משמעותית. היום בג"ץ הוכיח באופן סופי: זכויות מחבלים אין זכויות אזרחי ישראל אאוט. כל סוגייה של זכויות מחבלים בג"ץ מוצא אלפי תירוצים לתמוך בשם השיויון, אבל כל סוגייה של אזרחי ישראל בג"ץ מסכל.

נפרד אינו הדרה או פגיעה אלא ההיפך דאגה לכל הקהלים בכל התרבויות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]