המשלחת הישראלית ׳יד אחים׳ שבה ארצה בסיום מאמצי החילוץ במיאמי | צפו - 0404
צילום: דובר צה"ל

המשלחת הישראלית ׳יד אחים׳ שבה ארצה בסיום מאמצי החילוץ במיאמי | צפו

חברי המשלחת ״יד אחים״ המשותפת לצה"ל ולמשרד החוץ, השלימו את פעילותם בחילוץ הנעדרים לאחר קריסת המבנה במיאמי וחזרו הבוקר (שני) ארצה. המשלחת כללה מומחים בתחום ההנדסה, חילוץ וטיפול באוכלוסייה, שעבדו מסביב לשעון בשיתוף כוחות ההצלה המקומיים, תוך מאמץ נחוש לסייע באיתור נעדרים מהאסון.

המשלחת הישראלית הינה המשלחת הגדולה ביותר שהגיעה לסייע לאחר קריסת המבנה. המשלחת הפגינה יכולות מתקדמות בתחום הטכנולוגיה, שדייקו את פעולות החילוץ וסייעו במאמצי האיתור של הכוחות בשטח. כוחות צה״ל עבדו בשיתוף פעולה עם כוחות החילוץ האמריקאים תוך למידה הדדית. אמש, עם סיום פעולות המשלחת, התקיים טקס הוקרה בו נכחו ראש העיר של מיאמי, תושבי העיר, ומשפחות הנעדרים. בטקס הודו על פעילות המשלחת ועל סיועה הנרחב.

מפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין: "חברי המשלחת, אתם ראויים לכל ההערכה על פעילותכם במתן סיוע לחילוץ הנעדרים ותמיכה במשפחותיהם. הבאתם כבוד וגאווה לצה"ל ולמדינת ישראל. יישר כוח על העבודה הקשה שלכם במימושו של סיוע הומניטרי חשוב כל כך לבעלת בריתנו הגדולה ביותר, ארה״ב״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]