זעם על הצעת חלוקת הוועדות - ביטן: "שברתם את כל השיאים. אתם עושים דברים שלא נעשו פה 70 שנה" - 0404
זעם על הצעת חלוקת הוועדות –  ביטן: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ

זעם על הצעת חלוקת הוועדות – ביטן: "שברתם את כל השיאים. אתם עושים דברים שלא נעשו פה 70 שנה"

יו"ר הוועדה ח"כ עידית סילמן פתחה את הדיון בהצעת הקואליציה להרכב הוועדות הקבועות. עפ"י ההצעה, ועדות הכנסת ימנו 191 חברי ועדה. 

בוועדת כספים יהיו שישה חברים ממלאי מקום מטעם סיעת ישראל ביתנו. בראשות תשע ועדות מתוך 12 הוועדות הקבועות, יעמדו חברי כנסת מהקואליציה ושלושה מהאופוזיציה. סילמן אמרה כי בקרוב, בכוונת הקואליציה להקים שלוש ועדות חדשות שבראשן יעמדו חברי כנסת מהקואליציה. ועדת ביטחון פנים, ועדת בריאות, וועדת שירותי דת יהודיים ופרויקטים לאומיים. לאופוזיציה הוצעו שלוש ועדות זמניות, בנוסף לשלוש ועדות קבועות.

ח"כ דוד ביטן טען כי זה השתלטות עוינת על ועדת הכספים. "שברתם את כל השיאים. אתם עושים פה דברים שלא נעשו פה-70 שנה. זה ירשם בספר השיאים של גינס. אנחנו נתנו לאופוזיציה לפחות 4 ועדות, חלקן חשובות כמו כלכלה. 20 ועדות מתוכם רק שלוש לאופוזיציה כאשר אחת מהם קבעתם שתינתן לרשימה המשותפת. היחס יוצא יו"ר ועדה אחת ל-26 ח"כים. זה הרצחת וגם ירשת. היחס של חברי הוועדה חייב להיות כמו יחס חברי הכנסת של הקואליציה לאופוזיציה. זו קואליציה צרה וזה צריך לבוא לידי ביטוי בחלוקת חברי הוועדות ויו"ר שלהן. ההצעה לא חוקית, לא סבירה ולא הגיונית. אני מציע לכם, תתעשתו".

ח"כ אבי מעוז שאל, "למה בוועדת הכנסת יש לקואליציה שלושה חברים יותר מהאופוזיציה? איפה היחס?"

ח"כ שמחה רוטמן אמר, "כאשר הקואליציה מבקשת רוב גדול יותר בוועדה מסוימת, היא מפצה את האופוזיציה בוועדות אחרות. כאן לקחתם את הכל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]