ביוזמת סטרוק ודיכטר: הצעת חוק שלילת אזרחות ותושבות ממחבלים תעלה לועדת השרים לחקיקה - 0404
ביוזמת סטרוק ודיכטר: הצעת חוק שלילת אזרחות ותושבות ממחבלים תעלה לועדת השרים לחקיקה פלאש 90

ביוזמת סטרוק ודיכטר: הצעת חוק שלילת אזרחות ותושבות ממחבלים תעלה לועדת השרים לחקיקה

ביום ראשון הקרוב תעלה לועדת השרים לחקיקה, הצעת החוק לשלילת אזרחות ותושבות ממחבלים ישראלים, אשר קיבלו סיוע כספי מהרשות הערבית בעת שהותם בכלא בישראל.

מי שיזם את החוק הוא עו"ד מוריס הירש, שכיהן בין היתר כתובע הצבאי הראשי ביהודה ושומרון ומכהן בין היתר כיועץ משפטי של פורום "בוחרים בחיים". הצעת החוק קודמה ע"י פורום המשפחות השכולות "בוחרים בחיים" והוגשה ע״י הח״כים אבי דיכטר ואורית סטרוק, שהחתימו עליו 44 חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית, כולל ממפלגות יש עתיד, העבודה, ימינה, תקווה חדשה, כולל שר המשפטים ויו"ר ועדת שרים לחקיקה, גדעון סער.

בשל התמיכה הרחבה שיש לחוק והעובדה שהוא נוגע בנושא שבקונצנזוס, קיימת ציפייה ודרישה מצד פורום "בוחרים בחיים" שהחוק לא יופל ע״י ועדת השרים לחקיקה והממשלה ולכל הפחות ינתן חופש הצבעה. הצעת החוק תהפוך את היוצרות ותקבע שבמקרה שהמחבל הורשע וגם קיבל תשלומים מהרש"פ על פעילותו הטרוריסטית – ברירת המחדל היא ביטול האזרחות או התושבות.

מפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור נמסר: "אנו מצפים ודורשים מכל חברי הכנסת המכנים את עצמם ציונים, לתמוך בחוק החשוב הזה. על החוק חתומים חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה, יש לו רוב מובהק בכנסת, תמיכה רחבה בעם וחשיבות אדירה לביטחון המדינה.

דיכטר: "הריקוד של מחבלים ישראלים שרגלם האחת נטועה בישראל ורגלם האחרת ברש״פ הינו מושחת. החוק הזה יביאו לסיום". סטרוק: ‏"העקרון של החוק הזה פשוט מאוד, מי שמקבל כסף מהרש"פ על פיגועים נגד ישראל – הוא סוכן של הרש"פ בתוך ישראל, ונגדה. ולכן יאבד את האזרחות הישראלית שלו. מצפה מכל חותמי החוק להצביע בעדו. גם בממשלה וגם בכנסת".

פלאש 90

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]