הישיבות הציוניות לבנט: "בטל את הגזרה המתריסה והמזלזלת של ליברמן כנגד עולם התורה והיהדות" - 0404
הישיבות הציוניות לבנט: עמית שאבי, פלאש 90

הישיבות הציוניות לבנט: "בטל את הגזרה המתריסה והמזלזלת של ליברמן כנגד עולם התורה והיהדות"

בעקבות החלטת שר האוצר אביגדור ליברמן להפסיק את תקציבי הסיוע במעונות הילדים לבני האברכים, שגרו הערב (חמישי), איגודי הישיבות הציוניות, מכתב חריף לבנט.

במכתבם מדגישים מנכ"ל איגוד הישיבות הציוניות הגבוהות משה גוטמן ורמ"ט איגוד ישיבות ההסדר אורי פינסקי, כי "החלטתו הדרקונית של השר ליברמן פוגעת בחריפות בסטטוס קוו העדין, כצעד מתריס המבטא זלזול של ממש בערך לימוד התורה ופגיעה בציבורים שלמים הרואים בלימוד תורה ערך מרכזי בחייהם. צעד זה יהווה מכה כלכלית וקיומית למשפחות בני הישיבות מן השכבות החלשות ביותר.

 שמענו בנאומים של כבודו ושל בכירים אחרים בממשלה, את המחויבות לשמור על אחדות העם והמחויבות האישית שלך לשלמות עולם התורה. אנו פונים אליך בבקשה לביטול הנחיה רעה זו ולפעול לאיזון גורמים הפועלים בממשלה באופן לא אחראי. אנו קוראים לך כראש הממשלה של מדינת ישראל להוביל מדיניות אחראית וממלכתית של כיבוד המגזרים השונים, כבוד ומחויבות למסורת בת אלפי שנים של ערך לימוד התורה, לאחדות החברה הישראלית ולעולם התורה".

משה גוטמן, מנכ"ל איגוד הישיבות הציוניות הגבוהות מוסיף: "ההחלטה המפלה של שר האוצר אומרת בעצם שגם מי שלומד בתוכניות ההכשרה לרבנות בישיבות לא יזכה לסבסוד ואילו סטודנט הלומד לתואר כלשהו כן יקבל את הסבסוד, דבר שיגרום למאות משפחות מהישיבות הציוניות להגיע אל מתחת לקו העוני. הדבר מבטא זלזול מחפיר בערך לימוד התורה שאי אפשר להסכים אליו. אנו קוראים לראש הממשלה להפעיל את המשמעת הקואליציונית ולמנוע את ההחלטה המחפירה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]