כחודשיים לאחר ״שומר החומות״ | האו״ם מגנה שימוש של ארגוני הטרור באזרחים כמגן אנושי. ארדן: ״מברך על ההחלטה״ - 0404
כחודשיים לאחר ״שומר החומות״ | האו״ם מגנה שימוש של ארגוני הטרור באזרחים כמגן אנושי. ארדן: ״מברך על ההחלטה״ טוויטר

כחודשיים לאחר ״שומר החומות״ | האו״ם מגנה שימוש של ארגוני הטרור באזרחים כמגן אנושי. ארדן: ״מברך על ההחלטה״

כחודשיים לאחר מבצע "שומר החומות" ולבקשת ישראל, מגנה האו"ם שימוש של ארגוני טרור באזרחים כמגן אנושי, שיטת הפעולה הבזויה של חמאס וחיזבאללה. כמו כן, בהחלטתו מגנה האו"ם לראשונה טרור על רקע אנטישמי ומכיר בקיומו.

זוהי החלטה חשובה ומשמעותית מאד על רקע גל האנטישמיות בעולם המתחולל בימים אלו. החלטת האו"ם גם מגנה את השימוש באינטרנט ככלי לעידוד וגיוס פעילי טרור וקוראת לחברות האינטרנט לקחת אחריות, מאבק שמוביל השגריר ארדן עוד מימיו כשר לביטחון הפנים, וממשיך להוביל אותו גם בזירה הבינלאומית ובאו"ם.

ארדן אמר הלילה (רביעי) בנאומו: "אני מברך על ההחלטה, המגנה את השימוש באזרחים כמגן אנושי למחבלים בזויים ותשתיות הטרור שלהם ואני שמח שהמאמץ הדיפלומטי שהובלנו – נשא פרי. אסור לאפשר למחבלים להשתמש בבתי ספר, בתים ובתי חולים וחייב להיות ברור שהם אלה שנושאים באחריות לתוצאות. ארגוני הטרור האלה מציבים אתגר גדול מדינות המצייתות לדין הבינ״ל ומנסות להגן על אזרחיהן. העמדה החד משמעית שננקטה היום על ידי הקהילה הבינלאומית מדגישה את האתגרים של לוחמה א-סימטרית בה מדינות דמוקרטיות מתמודדות מול ארגוני טרור".

ארדן הוסיף: "ההכרה של האו״ם בפעולות טרור נגד קהילות דתיות ואתניות, הכוללת גינוי מפורש לאנטישמיות חשובה מאין כמותה. כולנו היינו עדים להתקפות אנטישמיות בזויות נגד קהילות יהודיות ברחבי העולם, כולל כאן בניו יורק ועלינו לנקוט ביד קשה כנגד כל פעולה כזו וראשית להראות לרשויות שהאו״ם מצפה מהן לפעול.

טרור הוא טרור הוא טרור, ואף פעם אין להסבירו, להצדיקו או לתרץ אותו. על האו"ם לאמץ מדיניות של אפס סובלנות לטרור ואפס תירוצים והסברים לטרור. רק בדרך זו נוכל להיאבק בו יחד״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]