חסר תקדים: הקואליציה קיבלה קיזוז לח"כ שיושב שבעה אך הביאה אותו להצביע לאחר שהתברר שאין לה רוב - 0404
חסר תקדים: הקואליציה קיבלה קיזוז לח יח"צ

חסר תקדים: הקואליציה קיבלה קיזוז לח"כ שיושב שבעה אך הביאה אותו להצביע לאחר שהתברר שאין לה רוב

יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ' זעם הערב (שלישי) על הקואליציה בעקבות תרגיל מלוכלך במיוחד שביצעה, לאחר שביקשה וקיבלה קיזוז הומניטרי לח"כ מאיר יצחק הלוי שיושב שבעה על אחותו, אך לאחר שהתברר שאין רוב לקואליציה בהצבעה על החוק "לפיצול הליכוד", זימנה את ח"כ מאיר יצחק הלוי להצביע למרות השבעה ולמרות הקיזוז.

מדובר באירוע חסר תקדים בכנסת של הפרת הסכם קיזוז ובפגיעה בכל סיכוי להגיע להסכם דומה, מכל סיבה שהיא, בעתיד.

סמוטריץ': "קואליציה של נוכלים ערלי לב. אחרי שביקשו וקיבלו קיזוז הומניטרי לח"כ מאיר יצחק הלוי שיושב שבעה על אחותו, הקואליציה הביאה אותו מהשבעה להצבעה עכשיו על חוק הפיצול כי אין לה רוב בגלל התנגדותו של אלי אבידר. פתאום נעלמה האנושיות, ובעיקר נעלמה ההגינות המינימלית ומשחקים מלוכלך. בושה וחרפה".

גם יו"ר סיעת הליכוד ומרכז האופוזיציה, ח"כ יריב לוין, התייחס למקרה המקומם: "זהו שפל שלא היה כדוגמתו. שימוש הכי ציני שיכול להיות באבל של אדם כדי לנסות לגנוב הצבעה.

למרות כל התרגילים המבישים האלה, האופוזיציה תמשיך לפעול בנחישות כדי להפיל את הממשלה, וכמה שיותר מהר".

בממשלת השמאל טענו כי יואב בן צור היה אמור להתקזז עם מאיר הלוי ובשל נוכחותו במליאה זומן הלוי אך בליכוד דחפו את הטענות אמרו כי מי שהייתה מקוזזת היום היא גילה גמליאל שאינה נוכחת.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]