גנץ נגד החרדים: "מתווה גיוס חדש הוא צורך לאומי דחוף" - 0404
גנץ נגד החרדים: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

גנץ נגד החרדים: "מתווה גיוס חדש הוא צורך לאומי דחוף"

שר הביטחון, בני גנץ, נאם הערב בטקס יחידות מילואים מצטיינות, במעמד הרמטכ"ל אביב כוכבי והתייחס לסוגיית חוק הגיוס לאור רצונם של גורמים בקואליציה לגייס בכפייה את הציבור החרדי לצה"ל.

בני גנץ: "ה״נטל״ הזה של ביטחון המדינה והתרומה לחברה ראוי להגדרה מחודשת ולשותפות של כלל הקבוצות בחברה הישראלית. אתמול פניתי בשם המדינה לבית המשפט בבקשה לקבלת זמן נוסף שיאפשר לנו לחוקק מחדש את חוק הגיוס. בשלב ראשון, נצטרך להחליף את החוק שנפסל בחוק שיגביר את השוויון.
אך האתגר האמתי הוא להביא בתוך חודשים, ביחד עם ראש הממשלה ובשיתוף כלל שרי הממשלה הרלבנטיים, בתיאום מלא עם צה"ל, מתווה שירות חדש – שמתאים ל-73 השנים הבאות ולחברה הישראלית של 2021.

מתווה השירות, ברוח זה שהצגתי בממשלה הקודמת, יציל את צבא העם ויגדיל את הסולידריות ביננו. הוא יביא, בסופו של יום, ולא בלי אתגרים רבים, לכך שרוב אזרחי ישראל – יהודים, מוסלמים, צ'רקסים, דרוזים ונוצרים, ישרתו את המדינה. הוא יגדיל את השוויון גם בתעסוקה ואת שוויון ההזדמנויות. זהו צורך לאומי דחוף, והפתרון היחיד שטוב לצה"ל, טוב לביטחון וטוב לחברה הישראלית כולה. אם לא נפעל כעת, בסופו של יום, ביטחון ישראל ייפגע".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]