שמונה ערבים מאזור חברון נעצרו בחשד לגניבת מים ופגיעה בתשתיות במליוני שקלים - 0404
שמונה ערבים מאזור חברון נעצרו בחשד לגניבת מים ופגיעה בתשתיות במליוני שקלים דוברות המשטרה

שמונה ערבים מאזור חברון נעצרו בחשד לגניבת מים ופגיעה בתשתיות במליוני שקלים

שמונה ערבים מאזור חברון נעצרו הלילה בחשד לגניבת מים ופגיעה בתשתיות בשווי מליוני שקלים.

בעקבות גניבות חוזרות ונשנות, התנהלה בשבועות האחרונים חקירה סמויה במשטרה בהובלת תחנת חברון/מרחב יהודה בשיתוף יחידת הפיקוח של המנהל האזרחי, מת"ק חברון, חברת מקורות וצפ"א, בחשד לגניבת מים, פגיעה בתשתיות מדינה וסחר במים באזור חברון.

בחקירה עלה חשד כי הערבים נהגו להתחבר באופן פיראטי לצינורות של חברת מקורות המזרימים מים לאזור הישובים בגזרת חברון ובדרך זו פגעו באספקה הרציפה של המים לתושבי הישובים ולפגיעה באיכות המים.

במסגרת החקירה נאספו חומרים בהם מתועדים החשודים כשהם פוגעים בקווי מים ראשיים של חברת 'מקורות', מתחברים אליהם באופן פיראטי ומסיטים את קווי המים אל בריכות אגירה פיראטיות ולאחר מכן סוחרים במים הגנובים. בכך, למעשה, ביצעו החשודים גניבה בהיקף של אלפי קוב מים מדי חודש, בשווי מיליוני שקלים, פגעו בתשתיות מדינת ישראל וצמצמו משמעותית את אספקת המים לתושבי האזור.

הלילה פשטו, כאמור, הכוחות על בתיהם של החשודים ובחיפוש בביתם נתפסו סכומי כסף מזומן בשווי של עשרות אלפי שקלים, אותרו בורות מים ששימשו למאגר מים שנגנבו, הוחרמה מיכלית מים ששימשה לשנע את המים, נחשפו צינורות וציוד ששימש לגניבת המים וחיבור לתשתיות ובוצע איטום לקידוחים פיראטיים בעומק של עשרות מטרים.

החשודים נחקרו הבוקר ובהמשך יובאו לצורך דיון בעיניינם בבימ"ש צבאי.

דוברות המשטרה

דוברות המשטרה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]