דרמה במליאת הכנסת | תבוסה לממשלת בנט: שיקלי התנגד לחוק האזרחות - החוק נפל במליאה - 0404
דרמה במליאת הכנסת | תבוסה לממשלת בנט: שיקלי התנגד לחוק האזרחות – החוק נפל במליאה יונתן סינדל, פלאש 90

דרמה במליאת הכנסת | תבוסה לממשלת בנט: שיקלי התנגד לחוק האזרחות – החוק נפל במליאה

תבוסה לממשלת בנט | דרמה בכנסת: הדיון הסוער הבוקר (שלישי) במליאת הכנסת בנוגע להארכת חוק האזרחות, הפך למותח ודרמטי מדקה לדקה.

על פי בקשת הקואליציה, ההצבעה הפכה להצעת אמון  בממשלת בנט. ח״כ עמיחי שיקלי ממפלגת ימינה הצביע נגד חוק האזרחות, לקול מחיאות הכפיים של מפלגת הליכוד וכתוצאה מכך החוק נפל במליאה.

יו״ר מפלגת הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ׳, כתב לאיילת שקד: ״כשהשקר הופך לשיטה: התחייבת הלילה לעבאס ומרצ לאשר איחוד אלפי משפחות, לסירוס החוק ולהפלתו בבג"צ. הפכת אותו לחוק רע ומסוכן שהעניק לך ולעבאס ועיסאווי פריג' ששולטים בך את מפתחות זכות השיבה. טוב שהוא נפל. עכשיו שימי בצד פוליטיקה קטנה גלי אחריות ותגיעי איתנו להבנות על חוק יסוד ההגירה״.

מוקדם יותר, ח"כ שלמה קרעי ממפלגת הליכוד שאל בזעם: "היכן אביחי מנדלבליט שידע לתקוע מקלות משפטיים בגלגלי ממשלת הליכוד – ועתה נאלם קולו".

אופיר אקוניס (הליכוד) לגלג על הצהרת שרת הפנים איילת שקד כי, "'החוק יובא למליאה כלשונו' ואמר כי הוא מובא "כלשונו של מנסור עבאס". מוקדם יותר, שקד הציגה הצעה מחודשת של הממשלה להארכת חוק האזרחות בחצי שנה במקום בשנה. ההצעה הוגשה לאחר שאושרה על ידי הממשלה במשאל טלפוני, והדיון בנושא בכנסת החל מחדש.

בליכוד זעמו ובחשבון הטוויטר של המפלגה נכתב: "הקואליציה מושכת זמן במליאה, כדי להמשיך את מכירת החיסול שלה למנסור עבאס ומרצ. בחג הרווקים הסיני מכרו בזול יותר את מה שהם מוכרים עכשיו מאחורי הקלעים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]