ח"כ מעוז מסכם את הקנדציה של ריבלין: "יקיר השמאל הפרוגרסיבי" - 0404
צילום: ערוץ הכנסת

ח"כ מעוז מסכם את הקנדציה של ריבלין: "יקיר השמאל הפרוגרסיבי"

יו"ר מפלגת נעם, וחבר סיעת הציונות הדתית, ח"כ אבי מעוז סיכם מעל בימת הכנסת את כהונתו של הנשיא ריבלין וקבע כי מדובר ביקיר השמאל הפרוגרסיבי. מעוז הזכיר בתחילת דבריו, כי מי שהיה ראש המטה של הנשיא היוצא ריבלין, בבחירות לנשיאות, הוא השר גדעון סער שגם הוא, בדומה לנשיא היוצא, ערק לאחרונה לשורות השמאל. 

ח"כ אבי מעוז: "השבוע מסיים ראובן ריבלין את כהונתו כנשיאה של מדינת ישראל, וזה הזמן המתאים לבחון לאור מספר דוגמאות כיצד חה"כ ויו"ר הכנסת לשעבר רובי ריבלין הפך בתור נשיא ליקיר השמאל הפרוגרסיבי.

הנשיא ריבלין הינו דור שמיני בארץ וצאצא של תלמידי הגאון מווילנא, אותם אנשי תורה ואמונה, אשר בעליותיהם ובהתיישבותם בגליל ובירושלים החלו את תהליך שיבת ציון ותחיית עם ישראל בארצו. לצערנו, כהונת הנשיאות של ריבלין לא הייתה מימוש של דרכי אבותיו אלו, ואפילו לא ביטוי נאמן של דרכו של המחנה הלאומי, עליו נמנה ריבלין לאורך השנים.

מי שאמר לפני שנים רבות לאחר ביקור ב'טמפל' רפורמי "הייתי כל כך מופתע, מדובר בעבודת אלילים, לא ביהדות. עד עכשיו חשבתי שהרפורמים הם זרם ביהדות, אבל אחרי ביקור בשניים מבתי הכנסת שלהם אני משוכנע שמדובר בדת חדשה לגמרי, בלי כל קשר ליהדות", הפך להיות המחבק והמכיר המוביל בלגיטימיות של התנועה הרפורמית, כאילו היא אכן חלק מהיהדות.

מי שדיבר רבות על מהותה של ישראל כמדינה יהודית, נשא את נאום ארבעת השבטים וקידם את תכנית 'תקווה ישראלית' יחד עם ארגוני שמאל קיצוניים, שחזונה הוא גיבוש זהות ישראלית משותפת ליהודים וערבים.

מי שכיו"ר הכנסת דיבר על הצורך לפעול כדי למנוע התבוללות בקרב יהדות התפוצות, הביע תמיכה בנישואי התבוללות כאן בארץ, ואיחל ליהודיה וערבי שהתחתנו 'בריאות ושמחה'.

מי שהאשים את 'כנופיית שלטון החוק' ב"הפיכה שלטונית המסכנת כיום, לדעתי, את יסודותיה המקודשים ביותר של הדמוקרטיה הישראלית", אמר שהכנסת צריכה להעמיד את בית המשפט העליון במקום, וכן ש"הפנאטיות שבה מתנהל “שלטון החוק”, שבה הוא נלחם בחירוף נפש בכל ניסיון להגדיר (אפילו לא להגביל) את סמכויותיו, את מקורן ואת היקפן, מזכירה חצר חסידית קנאית. חייליה הפוליטיים של “מפלגת שלטון החוק” מזכירים בהתנהגותם, בתגובותיהם האוטומטיות, חסידים קנאים", הוא אותו אחד שאמר במהלך כהונתו, ש"בית המשפט צריך להיות יותר נועז כדי להבטיח שלא נחיה במדינה שאיננה דמוקרטית", והבטיח "אתייצב בכל הכוח נגד כל חוק לצמצום כוחו של בית המשפט העליון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]