אחרי 21 שנים: אותות המערכה בלבנון הוענקו ללוחמי צד"ל - 0404
אחרי 21 שנים: אותות המערכה בלבנון הוענקו ללוחמי צד דובר צה"ל

אחרי 21 שנים: אותות המערכה בלבנון הוענקו ללוחמי צד"ל

טקס חנוכת אנדרטת צד"ל והענקת אותות המערכה בלבנון ללוחמי צד"ל נערך היום במטולה, 21 שנה אחרי הנסיגה מלבנון".

גנץ נשא דברים במהלך הטקס. לדבריו:"ישראל כבר הציעה בעבר סיוע ללבנון, וגם כיום אנו נכונים לפעול למען צמיחתה ויציאתה מהמשבר. ישראל עזבה את לבנון, במטרה לסיים את הסכסוך. אלמלא חיזבאללה ושלוחותיו האיראניות, אני מאמין שכבר היינו מגיעים לשלום. כישראלי, כיהודי וכאדם, הלב כואב למראה התמונות של הרעבים ברחובות לבנון – ישראל כבר הציעה בעבר סיוע ללבנון, וגם כיום אנו נכונים לפעול, ולהשפיע על מדינות נוספות שיסייעו ויושיטו יד למען צמיחתה ויציאתה מהמשבר. לצערי, בחסות המשבר הכלכלי והפוליטי שארגון חיזבאללה הוא ממחולליו, אנו רואים ניסיונות להגדיל את מעורבות איראן בלבנון ולבצע בה סוג של "הפיכה שקטה". צעד אחר צעד, נכנסים גופים איראנים והשקעות איראניות ללבנון, ואיתם הניסיונות להחדיר אמצעי לחימה ואידיאולוגיה קיצונית. כל אלו הם סכנה ללבנון, לאזרחיה ולשלום האזור. ישראל פוקחת עין, ותעשה כל פעולה וכל הנדרש על מנת למנוע כל ניסיון לפגוע באזרחיה או להפר את גבולותיה".

גנץ הוסיף כי "אנחנו גם פוקחים עין על הפעילות האיראנית במזרח התיכון ומעבר לו, על ההתקדמות שלה במרוץ לגרעין, והתוקפנות שלה שמערערת את הביטחון ומעודדת מרוץ חימוש אזורי. ישראל תמשיך לפעול בכל האמצעים כדי למנוע מאיראן להגיע לנשק גרעיני, ולסכל כל התעצמות, התבססות או ניסיון פגיעה בישראל – מהאוויר, מהיבשה, מהסייבר או מהים. נעשה זאת בזמן ובמקום הנכונים לנו ונשמור על העליונות הביטחונית שלנו למען יציבות האזור וביטחון האזור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]