מפקד חטיבת הנח"ל אל"מ שרון אסמן הובא למנוחות. הרמטכ"ל: "ליבך הפסיק לפעום ולב העם החסיר פעימה" - 0404
מפקד חטיבת הנח דובר צה"ל

מפקד חטיבת הנח"ל אל"מ שרון אסמן הובא למנוחות. הרמטכ"ל: "ליבך הפסיק לפעום ולב העם החסיר פעימה"

מפקד חטיבת הנח"ל, אל"מ שרון אסמן הובא היום (ראשון) למנוחות בבית העלמין הצבאי בקריית שאול.

בני משפחה, בכירי צה"ל ומאות משתתפים נוספים לקחו חלק בהלוויתו של הקצין שהלך לעולמו באופן פתאומי ביום חמישי האחרון, לאחר שהתמוטט במהלך אימון בבסיס, והוא בן 42 בלבד.

הרמטכ"ל אביב כוכבי ספד לשרון אסמן ז"ל במהלך הלוויה, ואמר: "שרון היה איש אשר רוח בו, מפקד שדמותו היא מערך שיעור בפני עצמו, קר רוח ואמיץ מחשבה ומעשה. שרון גילם את הגדרת הקצין, מדברים עליו מפקדיו ופקודיו, מעיד עליו המבחן העליון בחומת מגן ובצוק איתן. קצינים כמו שרון אלה הקצינים שאנו רוצים וצריכים. לא די לנו בקצינים אמיצים ונועזים, די לנו שיהיו בעלי שיקול דעות, אנושיים והגונים.

מנהיג חייב לדעת גם וגם, שילובים נכונים והתאמה בהתאם לנסיבות, מנהיג אינו מנוע על ידי דרגותיו וכזה היה שרון. לכן, חשבנו למנות אותו למפקד חטיבה סודרה – חטיבת הנח"ל, קור מחצבתו שבו גדל. ליבך הפסיק לפעום ולב העם החסיר פעימה, האזרחים ראו בך מגן הארץ ומגנם. אינני יודע, אלא לחבק ולחזק אתכם – דמות לחיקוי עבור רבים. כך יזכרו אותו בחטיבת הנח"ל ובצה"ל כולו.

מפקדים מצטיינים מעלים את רף הדרישות כל הזמן ומותחים את מעטפת הביצועים עוד ועוד. כזה היה מח"ט הנח"ל אל"מ שרון אסמן. נדהמנו הבוקר כשקיבלנו את הבשורה. שרון היה לוחם שהצטיין לאורך כל תפקידיו, משימתי, אוהב-אדם, קצין וג'נטלמן".

אלמנתו של שרון אסמן ז"ל, ספדה לו: "שרון אהוב שלי, תודה על שנים נפלאות של אהבה וחברות. נתת לי זכות ענקית, תודה על שתי בנות מהממות, תודה על השיחות הנהדרות. אמרת תמיד את הדברים בצניעות. נתת לי לי דרור להתפתח, עשית הכול כדי לאפשר לי כל מה שרציתי.

פיזית אומנם לא היית הרבה בבית, אבל היית תמיד איתי ועם הבנות תמיד. מבטיחה לך לשמור על שתי הנינג'ות שלנו. כמו שאמרו תמיד: אימא נינג'ה ושתי בנות נינג'ות על. עכשיו כולם יודעים את מה שידענו תמיד -איש רוח ולוחם, ותמיד איש משפחה ואוהב. אהובי, אתגעגע לשיחות הטלפון כשאתה בדרך הביתה. אמה אמרה שאבא אוסף את השיער יותר טוב מאימא. מבטיחה להעביר להן את הערכים שלך, אנחנו לא נפרדים לעולם, השרונים".

אביו של מפקד חטיבת הנח"ל ז"ל ביקש מהלך הלוויה מעם ישראל להישאר מאוחד, "כפי ששרון רצה שנהיה".

דובר צה"ל

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]