הרב שטרנבוך: "אסון קריסת הבניין במיאמי - הקב"ה מרעיד את העולם כדי שנבין שכוחו וגבורתו מלא עולם" - 0404
הרב שטרנבוך:

הרב שטרנבוך: "אסון קריסת הבניין במיאמי – הקב"ה מרעיד את העולם כדי שנבין שכוחו וגבורתו מלא עולם"

בשיעורו השבועי התייחס ראב"ד העדה החרדית בירושלים, הרב משה שטרנבוך, לאסון קריסת הבניין במיאמי, בו נהרגו ונעדרו עשרות יהודים. 

לדברי הרב, הקב"ה מרעיד את כל העולם כדי שנרגיש שאי אפשר לסמוך על הטבע, אלא הכל תלוי רק בקב"ה שכוחו וגבורתו מלא עולם, וכי אם לא נתעורר להבין זאת עלולים לבוא גזירות נוספות חלילה.

בתחילת דבריו אמר הרב שטרנבוך כי "בשבוע האחרון שמענו על אסון גדול שאירע במיאמי, שנהרגו שם רבים וגם יהודים חרדים רח"ל. והנה בזמן האחרון הקב"ה מרעיד את כל העולם, בתחילה בנגיף הקורונה שהיכה את כל יושבי תבל, ואחר כך במירון שהוא המקום המרכזי של בית ישראל, ולאחר מכן במכות פרטיות הן בארץ ישראל והן באמריקה, ורבים שואלים על מה עשה ה' לנו ככה".

הרב ניסה לעורר את השומעים ביסודות האמונה ואמר: "אנחנו צריכים לראות בכל זה כעין 'בת קול' משמים הקורא לנו שאין לסמוך על הטבע, אלא רק על הקב"ה שהוא שולט על העולם, וכוחו וגבורתו מלא עולם, "אנה מפניך אברח", ואין לנו עצה אלא לבטוח בהשי"ת דאיהו עילת כל העילות וסיבת כל הסיבות, ולולא השגחתו על כל העולם בכל רגע, היה נהפך העולם לתוהו ממש.

מקובלנו מרבותינו שלפני ביאת משיח צדקינו, בשעה שעולה לרצון לפני הקב"ה לגאול אותנו, הרי הוא מוכיח לנו שבדרכי הטבע לא נוכל להשיג ישועה, שאין הקב"ה שולח את ישועתן של ישראל אלא בשעה שאנחנו מכירים שהישועה תלויה רק בו, ולכן עכשיו מסובב הקב"ה אסונות נוראים בארץ ישראל ובחוץ לארץ, להראות לנו שעפ"י דרך הטבע אין לנו תקווה, ואנו מוכרחים לבטוח בה'".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]