בחשד לפלישה ובניה בלתי חוקית בנגב: ח"כ מעוז פנה למנדלבליט ודרש לחקור את אלחרומי מרע"מ - 0404
בחשד לפלישה ובניה בלתי חוקית בנגב: ח אוליבר פיטוסי, פלאש 90

בחשד לפלישה ובניה בלתי חוקית בנגב: ח"כ מעוז פנה למנדלבליט ודרש לחקור את אלחרומי מרע"מ

יו"ר מפלגת נעם וחבר סיעת הציונות הדתית, ח"כ אבי מעוז, פנה בבקשה ליועמ"ש אביחי מנדלבליט, לפתוח בחקירה פלילית כנגד ח"כ סעיד אלחרומי ממפלגת רע"מ וכנגד מעורבים נוספים וזאת בחשד לפלישה ובניה בלתי חוקית ביישוב שגב שלום בנגב.

עוד ביקש מעוז כי היועמ"ש יפתח בבדיקה בקרב בכירי משרד הכלכלה, וזאת בשל ההתערבות ועצירת ההריסה בידי בכירי המשרד. דרישתו של מעוז מגיעה לאחר שח"כ מוסי רז ממפלגת השמאל הקיצונית מרצ, פנה בבקשה דומה לחקור את תושבי היישוב אביתר בשומרון.

"‏השבוע פרסם העיתונאי קלמן ליבסקינד, כי לאדמות היישוב שגב שלום, המיועדות להקמת שכונה לאוכלוסייה ‏הבדואית, פלשו בני משפחתו של ח"כ אלחרומי, אשר בנו שם מבנים בלתי חוקיים, ואף חה"כ אלחרומי ‏בעצמו התגורר בהם בחלק מהזמן", כתב חה"כ מעוז בפניה ליועמ"ש.

מעוז ציין כי, "‏חה"כ אלחרומי פנה לבכירי משרד הכלכלה, ובהם שר הכלכלה עמיר פרץ, מנכ"ל משרדו מר דוד לפלר ובכירים ‏נוספים במשרד, בכדי לבטל את פינוי הפולשים, עליו הורה בית המשפט. ‏פניותיו של אלחרומי נשאו פרי, ובכירי משרד הכלכלה הפעילו את כל כובד משקלם בכדי לבטל את ‏הפינוי".

לסיום ביקש מעוז, לפתוח בבדיקה מול בכירי משרד הכלכלה, וכן לפתוח בחקירה פלילית כנגד הגורמים המעורבים בבניה הבלתי חוקית. "‏לאור האמור לעיל, אני קורא לך לחקור הן את עבירת הפלישה, הן עבירות הבניה בשטח הנ"ל, והן לערוך בירור ‏לגבי התנהלות בכירי משרד הכלכלה בפרשה, ובמידת הצורך אף להורות על פתיחת חקירה פלילית בעניין", סיים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]